Strona głównaGryAktualnościAktualizacja CS:GO — twórcy zmienili mapy Anubis i Ember

Aktualizacja CS:GO — twórcy zmienili mapy Anubis i Ember

W nocy z 25 na 26 stycznia twórcy Counter-Strike: Global Offensive wypuścili aktualizację dla tej strzelanki drużynowej. Innowacje dotknęły map Ember i Anubis. Ostatnia mapa została wprowadzona w trybie rywalizacji w październiku 2022 roku.

Mapy ze zmianami będą dostępna dla cyber sportowców w nadchodzących turniejach CS:GO w 2023 roku. Na stronie GGBet można śledzić wyniki wszystkich turniejów, zarówno znanych na całym świecie, jak i tych bardziej niszowych.

Lista aktualizacji mapy Anubis w CS:GO

Poniżej opiszemy, jakie zmiany zostały wprowadzone do mapy Anubis w CS:GO:

  • przycięte krzaki na „długości” punktu B;
  • zmniejszone przycięcie na „długość” B;
  • zmniejszony poziom zniszczenia ruin;
  • poprawiona wycinka w ruinach i na „długości” B;
  • zmieniona model łodzi w kanale;
  • obniżona wysokość kratek wodnych w kanale;
  • poprawione przycinanie granatów w punktach rozmieszczenia bomb;
  • inne drobne zmiany.

Dodatkowo na liście zmian w grze CS:GO można znaleźć informację, że „burza śnieżna” nawiedziła mapę Ember, przez co gracze mogą doświadczać opóźnień. Niektórzy gracze sugerowali, że jest to aluzja do nowej zimowej operacji w CS:GO.

Aktualizacja mapy Ember CS:GO

Czterdzieści dni po ostatniej aktualizacji firma Valve wydała kolejną, która dodaje bałwany i prezenty świąteczne do Ember — mapy z trybu Danger Zone. Plotki o aktualizacji krążyły od kilku dni: był ukryty post na blogu Valve, deweloperzy robili coś w osobnym wątku gry. Jednak w rezultacie dostaliśmy noworoczny projekt mapy Ember.

Autor mapy dodał prezenty i bałwany jeszcze pod koniec grudnia. Tak, Valve pewnie nie zrobiłoby pospiesznej aktualizacji 28 grudnia w imię kilku zmian na bardzo niepopularnej mapie. Jednak może trzeba było zignorować aktualizację lokalizacji, zamiast wypuszczać ją prawie miesiąc po świętach?

Oprócz prezentów na mapie Ember pojawiły się dwa bałwany. Z jednym można nawet wejść w interakcję, łamiąc patyk włożony w dolną część ciała. Jest to porównywalne w poziomie okrucieństwa do zabicia kurczaka. Przerwa między ostatnią aktualizacją a dniem dzisiejszym wynosi 40 dni. Nigdy nie było tak długiej przerwy w ciągu 10 lat. Deweloperzy zapewne aktywnie pracują nad nowym silnikiem.

Aktualizacje CS:GO — jak się o nich dowiedzieć

Niestety dowiedzenie o dokładnej dacie aktualizacji CS:GO jest nierealne. Deweloperzy starają się nie dawać takich informacji potencjalnym naruszycielom (cheaterom) i ukrywają je, jak tylko się da. Będziemy więc musieli skupić się na aktualizacji samej gry. Warto też śledzić oficjalną stronę Valve, aby być na bieżąco nie tylko z aktualizacjami, ale również z innymi ważnymi informacjami na temat gry i turniejów cybersportowych.

Bądź na bieżąco

Obserwuj GamingSociety.pl w Google News.

REKLAMA
Reklamy na portalu

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Treść komentarza
Wpisz swoje imię