Strona głównaWiadomościHardwareEpicki laptop dla fanów zakochanych w wikingach i grze Assassins Credd Valhalla

Epicki laptop dla fanów zakochanych w wikingach i grze Assassins Credd Valhalla

Wybór gamingowego laptopa nie jest łatwy, z każdej strony jesteśmy narażeni na pójście na jakiś kompromis, a to w danym modelu nie występuje odpowiednio wydajna karta graficzna, procesor nas nie satysfakcjonuje czy koniec końców, sam wygląd laptopa jest po prostu nudny i mało porywający

Naprzeciw tym wymaganiom wychodzi firma MSI, która w swojej ofercie ma komputer dla gracza, który jest wydajny, a jego wygląd powoduje tylko zachwyt i niekoniecznie trzeba być fanem gry Assassins Creed Valhalla. Ponieważ jego grawerunek nawiązujący do samej gry jest jednocześnie na tyle uniwersalny, że przypadnie do gustu nie jednej osobie, ale zacznijmy od początku.

Komputer przenośny dla gracza musi spełniać kilka warunków. Po pierwsze musi być wydajny i ergonomiczny. Po drugie jego ekran musi być odpowiednio szybki, by w porę zauważyć wroga i się z nim uporać. A po trzecie nie może się przegrzewać.

Najnowszy laptop MSI GE66 Valhalla Limited Edition spełnia wszystkie te punkty, plus dodaje od siebie kilka unikatowych rozwiązań.

Wysoką wydajność w grach, w tym ostatniej odsłonie Assassins Creed Valhalla zapewnia połączenie karty graficznej NVIDIA GeForce RTX 2070, która pozwala na wyświetlanie obrazu w natywnej rozdzielczości monitora z szybkością dochodzącą  nawet do ponad stu klatek na sekundę, a to nie jest nawet połowa szybkości matrycy, z jaką może ona wyświetlać obraz. Ponieważ jej odświeżanie to 240 Hz. Szybkość ta przyda się w tytułach typowo esportowych jak CS:GO, LoL czy Valorant. Tam szybka matryca to połowa sukcesu w skutecznym eliminowaniu wrogów. Wróćmy jeszcze na chwilę do przygód wikingów z popularnej sagi o asasynach. Tytuł ten to jedna z niewielu gier, które mają jednakowo wysokie wymagania odnośnie do karty graficznej, jak i procesora. O karcie graficznej już napisaliśmy, że ze swoich obowiązków wywiązuje się wzorowo, ale by mogła to robić, to procesor nie może ograniczać karty graficznej. W prezentowanym laptopie zainstalowana jest jednostka centralna Intela, to wydajny procesor 10 generacji.

Te dwa najważniejsze komponenty w przenośnym komputerze gamingowym byłyby całkowicie bezużyteczne, gdyby nie wydajny układ chłodzenia. MSI GE66 Valhalla Limited Edition otrzymał autorski system chłodzenia firmy MSI – Cooler Boost 5, który poprzez zastosowanie większych łopatek wirnika i ich specjalnego wyprofilowania dużo lepiej chłodzi radiatory, przez co szybciej odprowadza nadmiar ciepła z wyjątkowo rozbudowanego układu chłodzenia, na który poza radiatorami, składają się szerokie ciepłowody, które odbierają jednocześnie ciepło z procesora i karty graficznej oraz dodatkowo chłodzą całą sekcję zasilającą laptopa. Co więcej, układ chłodzenia Cooler Boost 5 poprzez mądre zaprojektowanie jest wyjątkowo cichy i nie przeszkadza w rozgrywce i w oglądaniu filmów, a w trakcie mniej wymagających zadań staje się wręcz niesłyszalny.

Ta cecha będzie bardzo przydatna, jak będziemy chcieli faktycznie obejrzeć film lub stream naszego ulubionego streamera. Dodatkowo będziemy mogli docenić jakość dźwięku, jaka będzie płynąć z zainstalowanych głośników. Uczciwie trzeba powiedzieć, że nie są to proste głośniczki, jakie standardowo spotykamy w laptopach, nawet tych droższych. Firma MSI nawiązała współpracę z Duńskim gigantem sprzętu high-end Dynaudio, który specjalnie dla zaprojektował fantastycznie brzmiące głośniki Duo Wave, które zapewniają lepszy bas i klarowność dźwięku, dodatkowo zachwycają efektami stereofonicznymi.

Dobry przestrzenny dźwięk pozwoli nam szybciej lokalizować wrogów, a wydajne komponenty komputera MSI GE66 Valhalla Limited Edition przeniosą nasze działania na ekran laptopa, aby reagować na najmniejszy ruch naszych palców na klawiaturze. Laptop ten został wyposażony w czułą klawiaturę gamingową firmy Steel Series, która pozwala na podświetlenie pojedynczych klawiszy i jeszcze lepsze zatopienie się w rozgrywce.

Laptop MSI GE66 Valhalla Limited Edition został wyposażony w topowe komponenty, które pozwalają na rozgrywkę na najwyższym poziomie, ale naszym zdaniem, jego największą zaletą jest jego niebanalny wygląd, który przyciąga wzrok jak magnes i funkcje, których nie ma w podobnych laptopach. Podświetlana listwa RGB na przedniej krawędzi laptopa może delikatnie świecić lub pełnić funkcję ostrzegawczą w grze np. zmieniać barwy pod wpływem wydarzeń na ekranie. Dodatkowo indywidualnie podświetlane klawisze mogą pod postacią odpowiedniego podświetlenia informować nas jakiego rodzaju czynność znajduje się pod danym przyciskiem np. kolor zielony – leczenie.

Te zalety powodują, że laptop MSI GE66 Valhalla Limited Edition, to bardzo ciekawy sprzęt dla graczy, którzy cenią sobie niepowtarzalny wygląd komputera, który będzie nie tylko wydajny, ale też będzie ozdobą biurka i będziemy się nim chwalić przed naszymi znajomymi. Ponieważ ciężko jest oderwać od niego wzrok.

Bądź na bieżąco

Obserwuj GamingSociety.pl w Google News.

REKLAMA
Reklamy na portalu

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Treść komentarza
Wpisz swoje imię