Strona głównaEsportCounter-StrikeG2 Esports — zwycięzca turnieju BLAST Premier 2022

G2 Esports — zwycięzca turnieju BLAST Premier 2022

Finał światowy BLAST Premier w 2022 r. dobiegł końca. 8 ekip z Ameryki Północnej, Europy i CIS rywalizowało o fundusz nagród w wysokości 1 mln dolarów w Abu Dhabi’s Etihad Arena w okresie od 14 do 18 grudnia.

Mistrzem zmagania stała się ekipa G2 Esports, która w fazie finałowej wygrała z Team Liquid 2-0. Na stronie https://ggbetcenter.net/pl/counter-strike/ można sprawdzić wyniki tego turnieju.

Europejska drużyna rozpoczęła mistrzostwa od przegranej z rąk FaZe Clanu (rezultat 1:2). Ekipa G2 Esports pokonała zespół Outsiders (2:0) w dolnej części siatki i dotarła do playoffów. Od ćwierćfinałów, ekipa była w stanie wygrać z Vitality (rezultat 2:1) i wzięła rewanż na FaZe Clan ( rezultat2:0), aby zdobyć prawo do rozgrywki przeciwko Team Liquid w fazie finałowej.

G2 Esport vs. Team Liquid: jak to było

Wielki finał turnieju wystartował się na mapie pod nazwą Inferno, która była wybrana przez G2 Esports. O ile jednak na początku spotkania zespół z Ameryki pokazał trochę akcji, to po tym, jak Ni Ko i ekipa zdołali odnaleźć swoją grę ofensywną, kończąc rundę z rezultatem 11:4. Po zmianie miejsc zespół Liquid nie zdołał już wrócić do zmagania. Zaś ekipa G2 sprawnie dowiozła wszystko do wygrywającego końca i objęła prowadzenie w rundzie — wynik 16:7.

Potem ekipy przeszły się na mapę pod nazwą Mirage, którą wybrała ekipa Team Liquid. Na tej mapie ekipa z Europy zaczęła budować swoją dominację, wygrywając każdą rundę na obronie. Na końcu 1 połowy ekipa Liquid zdołała jednak zmniejszyć przewagę do sześciu rund — 9:6. Po zmianie miejsc Amerykanie niemal przejęli inicjatywę, remisując z przeciwnikiem. W decydującej chwili ekipa G2 Esports zgarnęła jednak ostatni impuls i zapewniło sobie wygraną — wynik 16:12.

Rezultaty turnieju i nagrody

Już wspomnieliśmy, że pula nagród w tym turnieju wynosi 1 mln USD. Sprawdzimy też, jakie nagrody uzyskały ekipy, którym udało się zająć 1-8 miejsca w zmaganiach. Poniżej przedstawiamy rezultat zmagań organizowanych przez BLAST:

  • Miejsce 1: ekipa G2 Esports — ekipa otrzymała 500 tys. USD
  • Miejsce 2: zespół Team Liquid — zespół dostał 250 tys. USD
  • Miejsce 3: OG — wygrana to 85 tys. USD
  • Miejsce 4: drużyna FaZe Clan i OG — wygrana to 85 tys. USD
  • Miejsce 5: NAVI — nagroda wynosi 25 tys. USD
  • Miejsce 6: ekipy Vitality — nagroda wynosi 25 tys. USD
  • Miejsce 7: Outsiderzy — wygrana to 15 tys. USD
  • Miejsce 8: ekipa Heroic — wygrana to 15 tys. USD

Drużnie NaVi nie udało się obronić tytułu mistrza turnieju. Ekipa Natus Vincere przegrała z Team Liquid w ćwierćfinale BLAST Premier: World Final 2022. Spotkanie zakończyło się 1:2 (10:16 na Overpassie, 16:14 na Ancient, 9:16 na Mirage).

Ekipa NAVI w 2022 roku startowała łącznie w 11 imprezach. Zespół wygrał BLAST Premier: Spring Finals 2022 i zajął miejsce w pierwszej trójce na BLAST Premier 2022. Na IEM Cologne 2022 i PGL Major Antwerpia 2022 zespół zdobył srebrne medale. Na pozostałych imprezach NAVI nie wzniósł się ponad 3 lub 4 miejsca.

Eipa G2 Esports awansowała o dziewięć miejsc w rankingu HLTV.org po wygraniu BLAST Premier 2022. Ekipa Team Liquid, który zajął drugie miejsce podczas światowych finałów BLAST, jest czwarty w rankingu. Zespół z Ameryki Północnej dołożył cztery punkty. Dwa pierwsze miejsca w rankingach pozostały bez zmian. Najlepszą drużyną na świecie według HLTV.org w momencie publikacji pozostaje Heroic. Na drugim miejscu rankingu uplasowała się ekipa i nazwie Virtus.pro.

Duńskie władze krytykują BLAST za organizację turnieju w Abu Dhabi

Duński poseł Soren Sonnergaard skrytykował operatora turnieju, firmę BLAST, za organizację mistrzostw CS:GO w Abu Dhabi. Sonnergorowi nie podobało się, że wspierana przez państwo firma realizuje projekty w kraju, w którym rządzi „książęca dyktatura”. 

Część BLAST jest własnością duńskiego rządu — w 2018 roku narodowy fundusz wzrostu zainwestował w firmę ponad 10 mln dolarów w zamian za 20-30% udziałów. Według Sonnergaarda oznacza to, że duńscy podatnicy pośrednio sponsorowali wydarzenie w Zjednoczonych Emiratach Arabskich. Poseł powiedział, że będzie rozmawiał z ministrem o tym, czy jest to dopuszczalne.

Bądź na bieżąco

Obserwuj GamingSociety.pl w Google News.

REKLAMA
Reklamy na portalu

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Treść komentarza
Wpisz swoje imię