Strona głównaWiadomościGeForce GTX 1180 opóźniony z powodu obecnej generacji?

GeForce GTX 1180 opóźniony z powodu obecnej generacji?

Premiera nowej generacji kart graficznych Nvidia GeForce może się delikatnie opóźnić. Wszystkiemu winna może być aktualna generacja i jeden z czołowych azjatyckich producentów, który pokrzyżował Zielonym pewne sprawy.

Wygląda na to, że Nvidia może opóźnić premierę kolejnej generacji kart graficznych, w tym także tzw. flagowy model GTX 1180. Jednak wina leży nie po stronie Zielonych, a jednego z partnerów, który znacząco pokrzyżował plany Nvidii.

O całej sprawie poinformował serwis SeekingAlpha, według informacji którego jeden z producentów kart graficznych z Tajwanu zwrócił Nvidii aż 300 tys. gotowych i w pełni sprawnych procesorów graficznych. Teraz Zieloni nie chcą generować strat i zamierzają je ponownie sprzedać, a to opóźnia premierę kolejnej generacji, w tym GTX-a 1180.

Czemu doszło aż do tak dużego zwrotu? Tajemniczy producent kart po prostu przeliczył się z liczbą zamówionych procesorów graficznych. Najprawdopodobniej liczył na to, że kryptowalutowe szaleństwo będzie trwało nieco dłużej i urządzenia sprzedadzą się jak świeże bułeczki. Jak wiemy górnicy znacząco odpuścili.

Źródło: SeekingAlpha

Bądź na bieżąco

Obserwuj GamingSociety.pl w Google News.

Damian Jaroszewski
Damian Jaroszewski
Redaktor prowadzący, szef działów esport i hardware

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Treść komentarza
Wpisz swoje imię