Strona głównaEsportH1: Wydarzenia League of Legends 2023

H1: Wydarzenia League of Legends 2023

League of Legends — w skrócie „LoL”. To gra komputerowa na kształt strategii. W grze sá dwie drużyny każda ma po 5 potężnych bohaterów. Drużyny stają przeciwko sobie, próbując zniszczyć bazę drużyny przeciwnika.

Charakterystyczną cechą jest obecność kilku map z różnymi trybami gry. Gra została wydana w 2009 roku. Od tego czasu liczba fanów LoL na całym świecie wzrosła setki razy. League of Legends to jedna z najpopularniejszych dyscyplin e-sportu.

W 2022 roku transmisje z turniejów League of Legends zyskały ponad 615 milionów godzin oglądalności. To najlepszy wskaźnik spośród wszystkich gier cybersportowych. W rozgrywkach League of Legends w 2022 roku rozegrano 7,4 miliona dolarów. Statystyki opublikował serwis Esports Charts.

System turniejowy

W tej chwili League of Legends ma dość ścisły system turniejowy. Jest całkowicie kontrolowany przez Riot Games. System wygląda następująco. Istnieje 12 regionalnych lig zawodowych. Są to 4 główne ligi w Chinach, Europie, Ameryce Północnej i Korei, a także 8 mniejszych lig w Brazylii, WNP, Japonii, Ameryce Łacińskiej, Oceanie Spokojnym, Turcji, Wietnamie i Oceanii. Każda z lig może mieć swoją własną charakterystykę. Zawsze najpierw rozgrywana jest faza grupowa. Po fazie grupowej rozgrywane są play-offy z najlepszymi zespołami w walce o tytuł mistrzowski.

Zarabianie na e-sporcie

Wielu graczy już zrobiły ze swojego hobby źródło dochodu. Profesjonalni cyber sportowcy rywalizują między sobą na światowym poziomie. Podróżują i otrzymują pieniędzy za to, co jest ich pasją. Aby zarabiać na e-sporcie, nie jest niezbędne zacząć karierę cyber sportowca. Wystarczy bacznie obserwować swoich ulubionych graczy. I właśnie ta wiedza pomoże ci zarobić.

Wejdź na stronę internetową jednego z lepszych polskich kasyno online. Zarejestruj się. Znajdź tam zakłady na cybersport. Następnie wybierz wydarzenie cybersportowe, które cię najbardziej interesuje, na przykład Finał Ligi Europejskiej LoL. Pamiętaj, że prognozowanie meczu wymaga znajomości bohaterów, ich umiejętności, ról, siły na tym czy innym etapie gry, analizy zestawu przedmiotów.

LEC Winter 2023

LEC Winter 2023 rozpoczął się 21 stycznia i potrwa do 26 lutego 2023 roku. Zawody odbywają się w Berlinie. W ramach tytułowej ligi europejskiej 10 drużyn walczy o pulę nagród w wysokości 87 tysięcy dolarów. Ponadto każdy chce zdobyć bilet na MSI 2023 i miejsce w finałach LEC.

Etap kwalifikacyjny do LEC Winter 2023 – Stage 2 dobiegł końca. Vitality, Team Heretics, SK Gaming, KOI, MAD Lions, Astralis, G2 Esports i Team BDS powalczą o miejsce w play-offach. LEC Winter 2023 Stage 2 rozpocznie się 11 lutego.

Finał Ligi Europejskiej LoL

Finał sezonu LEC Summer 2023 League of Legends odbędzie się w Montpellier we Francji. Riot Games ogłosiło to w dniu startu rozgrywek esportowych LEC Winter 2023.

Głównym miejscem będzie Sud de France Arena, stadion, w którym mogą się zmieścić do 14 000 osób. Alberto Guerrero — szef wydziału cybersportowego EMEA, zauważył, że jest to pierwsze duże wydarzenie we Francji od czasów prowadzenia Mistrzostw Świata 2019. Społeczność w tym kraju jest jedną z najbardziej nasyconych zainteresowaniem do tej dyscypliny.

Przedstawiciele Riot Games zauważyli, że regionalna La Ligue Française jest jedną z najbardziej konkurencyjnych w ekosystemie EU Masters.

W 2022 roku europejski oddział Riot Games zorganizował finały w Malmö w Szwecji. Mistrzem sezonu letniego została drużyna Rogue.

Mid-Season Invitational 2023

W 2023 roku Mid-Season Invitational przyjmuje u siebie Londyn. W turnieju wezmą udział 13 drużyn zamiast 11. Wydarzenie będzie podzielone na dwa etapy. Pierwszy  — „Play-In”. Drugi  —  „Play-off” dla 8 drużyn. Format „podwójna eliminacja”.

Europa, Korea Południowa, Chiny i Ameryka Północna będą mieli po 2 miejsca na MSI. Przedstawiciele Wietnamu, Brazylii, Ameryki Południowej, Azji i Japonii otrzymają po 1. Drużyny graczy z WNP i Turcji nie są zaproszone. Ponieważ oni dołączyły do ​​EU Masters w tym roku.

Mistrzostwa Świata 2023

Riot Games przeprowadzi dodatkową kwalifikację przed Mistrzostwami Świata tego roku. W niej zagrają grupy z LEC i LCS. Zwycięzca meczu, co będzie miał trzy wygranych, dołączy się do zespołu w turnieju. Ten zespół będzie składał się z 21 osób.

Mistrzostwa odbędą się w Korei Południowej. Będą rozegrane w trzy etapy. 8 drużyn pokażą się w fazie play-in w systemie walki. Pary przeciwników będą walczyć o dwa miejsca w fazie grupowej.

Grupy będą rozgrywane według systemu szwajcarskiego. Dopóki osiem drużyn otrzyma po trzy zwycięstwa. Decydujące konfrontacje odbędą się w formacie „lepsze z 3”. Zwycięzcy fazy grupowej wezmą udział w fazie play-off, która nie ulegnie zmianie w sezonie obecnym. Będzie to format pojedynczej eliminacji z meczami do 3 zwycięstw.

Artykuł sponsorowany

Bądź na bieżąco

Obserwuj GamingSociety.pl w Google News.

REKLAMA
Reklamy na portalu

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Treść komentarza
Wpisz swoje imię