Strona głównaWiadomościRozrywkaNajciekawsze gry wideo z funkcją hazardu

Najciekawsze gry wideo z funkcją hazardu

Dodawanie mini gier do głównych rozgrywek w grach wideo od dawna cieszy się sporą popularnością wśród graczy. Taka krótka gra pozwala na chwilę oderwać się od akcji w grze podstawowej, a co więcej może przynieść dodatkowe korzyści i jeszcze więcej emocji.

W niektórych grach wideo dodatek w postaci mini gry przybiera jeszcze atrakcyjniejszą formę – producenci czerpią bowiem z wyjątkowych emocji, jakich dostarczają gry hazardowe. Przyznają też swoim graczom swoisty bonus bez depozytu – podobnie, jak w kasynach, można wykazać się swoimi umiejętnościami i zamienić darmowe środki na prawdziwe wygrane.

Co dają mini gry w grach wideo? Mogą przyznać bohaterowi dodatkowe przedmioty, zwiększyć jego doświadczenie lub nagrodzić punktami specjalnymi. Mini gry nawiązujące do hazardu cieszą się dużym zainteresowaniem, a jedna z nich, którą omówimy poniżej doczekała się nawet swojego własnego, osobnego wydania.

Wiedźmin 3: Dziki Gon

Gwint to mini gra karciana, która pojawiła się w części Dziki Gon. Ta gra poboczna jest dostępna zarówno w głównym trybie rozgrywki, jak i jako osobna gra dla jednej lub wielu graczy. Gwint posiada łatwe do zrozumienia zasady i pozwala na chwilę przenieść się do ponurej karczmy sprzed lat, gdzie przy drewnianym stole rozgrywano niekończące się pojedynki o złote i srebrne monety. Na początku gracze losują po 10 kart z własnej talli. Spośród nich może zdecydować się na wymianę dwóch lub trzech kart. Z kompletną talią gracze decydują się na podjęcie jeden z dwóch akcji (wystawienie karty na stół lub pas). Wygrywa gracz z większą liczbą uzyskanych punktów.

Final Fantasy VIII

Triple Triad to mini gra karciana, która posiada proste zasady. Pole do gry ma rozmiar 3 na 3 karty. Rozgrywka odbywa się przeciwko komputerowi, a ruchy są naprzemienne. Raz o swoim ruchu decyduje gracz, a raz wirtualny przeciwnik. Cel gry jest prosty – uzyskać silniejsze karty niż rywal. Za każdym razem okazywane karty są ze sobą porównywane, a wynik sumowany. Wygrywa ta strona, która zdobyła więcej zwycięskich kart.

Red Dead Redemption

Gra Red Dead Redemption zyskała niesamowitą popularność, a możliwość rozegrania gier dodatkowych, takich jak poker i blackjack, dodatkowo podkręcają atmosferę rywalizacji. Aby zagrać w pokera, należy najpierw ukończyć misję This is Armadillo, USA, a następnie zlokalizować ikonę żetonu na mapie. Następnie należy wybrać stół z wybranym przez siebie buy-inem, czyli kwotą wstępu. Wahają się one od 25 do 2500 żetonów. Gra rozgrywana jest na zasadach Texas Hold’em no limit.

W przypadku blackjacka wpisowe wynosi od 200 do 400 żetonów, a zasady gry odpowiadają klasycznemu blackjackowi spotykanemu w kasynach. Aby uzyskać pełną nagrodę za wzięcie udział w tej mini grze, należy opuścić stół z większą ilością żetonów, niż posiadało się przed dołączeniem do stołu.

Fallout: New Vegas

W grze wideo Fallout: New Vegas odniesienia do hazardu pojawiają się praktycznie na każdym kroku. Nieco upiorna, jednak intrygująca i wciągająca atmosfera gry sprawia, że nie brakuje graczy, którzy decydują się oddać swój los w ręce szczęścia i spróbować swoich sił w grze w ruletkę, automaty lub blackjacka.

Szczególnie blackjack doczekał się wielu poradników oraz strategii przygotowanych przez samych fanów gry osobno dla początkujących i zaawansowanych graczy. Dzięki nim można wycisnąć z tej gry pobocznej jeszcze więcej, wybrać odpowiednie miejsce do gry i odejść od stołu z satysfakcjonującą wygraną.

Artkuł sponsorowany

Bądź na bieżąco

Obserwuj GamingSociety.pl w Google News.

REKLAMA
Reklamy na portalu

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Treść komentarza
Wpisz swoje imię