Strona głównaWiadomościNajlepsze giełdy do handlu kryptowalutami w 2022 roku!

Najlepsze giełdy do handlu kryptowalutami w 2022 roku!

Jeśli chcesz kupować lub sprzedawać kryptowaluty, otwarcie konta na giełdzie kryptowalut jest świetnym sposobem, aby zacząć. Giełdy kryptowalut działają podobnie do internetowych platform brokerskich, zapewniając narzędzia potrzebne do kupna i sprzedaży walut cyfrowych i tokenów, takich jak Bitcoin, Ethereum i Dogecoin. 

Korzystanie z wyżej wymienionych aktywów ma wiele zalet, a jeżeli być może jesteś graczem hazardowym, taki ruch może być idealnym wyjściem, ponieważ kasyna online coraz częściej oferują atrakcyjne bonusy takie jak darmowe spiny za rejestrację bez depozytu, jeżeli tylko doładujesz swoje saldo za pomocą kryptowalut. Obroty następnie możesz wykorzystać w wielu interesujących grach, które zaprezentowaliśmy w tabeli poniżej.

Nazwa RTP
Fruit Mania 96,59%
Mayan Blaze 96,40%
Sticky Bandits Trail of Blood 96,23%
Chili Eruption 96,17%
Azticons Chaos Clusters 96,26%

 

Wybierając giełdę kryptowalut, należy zwrócić uwagę na takie czynniki, jak obsługiwane aktywa, opłaty, metody płatności i bezpieczeństwo. Aby pomóc Ci znaleźć odpowiednią giełdę, wzięliśmy pod uwagę te czynniki, wybierając tę listę najlepszych giełd kryptowalutowych. Zapraszamy do lektury!

Crypto.com

Uruchomiona w 2016 roku, Crypto.com zyskała pozycję jednej z przodujących globalnych giełd kryptowalut. Obecnie jest dostępna w 90 krajach na całym świecie i obsługuje ponad 250 kryptowalut. Oprócz oferowania dużej liczby obsługiwanych aktywów Crypto.com zapewnia rozległy ekosystem aktywów cyfrowych, składający się z własnego blockchaina, Crypto.org Chain, natywnego tokena o nazwie CRO, kryptowalutowej karty wizowej, produktów kryptowalutowych generujących zyski i nie tylko.

Jednak tym, co wyróżnia się najbardziej, jest aplikacja mobilna Crypto.com. Podczas gdy wiele aplikacji mobilnych giełd kryptowalutowych zapewnia rozwodnioną wersję platformy internetowej giełdy, Crypto.com położył duży nacisk na stworzenie aplikacji oferującej szeroki zakres produktów i funkcji, dzięki czemu użytkownicy mogą korzystać z ekosystemu tej giełdy w podróży. Użytkownicy aplikacji mobilnej mogą kupować, sprzedawać, handlować i zarabiać na odsetkach od swoich kryptowalut, a także płacić kryptowalutami.

Chociaż Crypto.com oferuje imponującą liczbę produktów i funkcji, to, o ile nie handlujesz większymi środkami, będziesz musiał zapłacić stosunkowo wysokie opłaty transakcyjne, wynoszące nawet 0,40%. Jeśli szukasz doskonałego doświadczenia w mobilnym handlu kryptowalutami, Crypto.com jest prawdopodobnie najlepszą opcją dzięki swojej gamie produktów i funkcji, a także dużej liczbie obsługiwanych aktywów.

Kraken

Założona w 2011 roku i dostępna w większości krajów świata giełda Kraken jest jedną z najbardziej renomowanych giełd kryptowalutowych na świecie. Giełda z siedzibą w San Francisco umożliwia inwestorom kupno, sprzedaż i przechowywanie ponad 120 kryptowalut, pobierając przy tym niskie opłaty na swojej profesjonalnej platformie transakcyjnej Kraken Pro.

Ta bogata w funkcje giełda kryptowalutowa stała się ulubioną platformą profesjonalnych inwestorów już na początku istnienia rynku kryptowalut i do dziś utrzymuje swoją reputację niezawodnego i profesjonalnego miejsca handlu. 

Kraken oferuje dwie platformy — główną platformę handlową oraz platformę profesjonalną Kraken Pro. Platforma Pro oferuje narzędzia do analizy wykresów z możliwością dostosowania do potrzeb użytkownika, szczegółowy wgląd w księgi zamówień, 13 typów zleceń i szybką realizację zleceń. Oprócz transakcji spot, użytkownicy Kraken mogą również handlować kryptowalutami z wykorzystaniem depozytu zabezpieczającego oraz realizować strategie handlowe z wykorzystaniem instrumentów pochodnych na kryptowaluty. 

Podczas gdy opłaty za natychmiastowe kupno na głównej platformie Kraken są dość wysokie — sięgają nawet 1,5% – opłaty na platformie Kraken Pro są bardzo niskie. Kraken Pro oferuje wielostopniową strukturę opłat, która pozwala oszczędzać na opłatach transakcyjnych inwestorom obracającym dużymi kwotami. 

W przypadku użytkowników, których 30-dniowy wolumen obrotu jest mniejszy niż 50 000 USD, opłaty za stworzenie platformy Kraken Pro zaczynają się od 0,16%, a opłaty za przyjęcie zlecenia — od 0,26%. Opłaty za utworzenie konta mogą jednak spaść nawet do 0%, a opłaty za przyjęcie zlecenia — do 0,10% (dla inwestorów z 30-dniowym kroczącym wolumenem ponad 10 mln USD). 

Coinbase

Coinbase została założona w 2012 roku, aby umożliwić ludziom bezproblemowe kupowanie, sprzedawanie i przechowywanie Bitcoinów. Dziś Coinbase jest giełdą kryptowalut gdzie wolumen transakcyjny osiąga kwoty rzędu 4,5 miliarda dolarów.

Giełda kryptowalutowa z siedzibą w San Francisco jest obecnie zdecentralizowaną geograficznie firmą, która nie ma siedziby i jest dostępna w ponad 100 krajach. Wyróżnia się przyjaznym dla użytkownika doświadczeniem handlowym, solidnymi zabezpieczeniami i szeregiem zaawansowanych funkcji dla doświadczonych traderów. Ze względu na dużą liczbę obsługiwanych aktywów (150+) i łatwą w użyciu platformę, Coinbase stała się ulubioną giełdą dla wielu osób kupujących kryptowaluty po raz pierwszy. Niektóre z aktywów jakie możesz tam kupić to:

 • Bitcoin;
 • Ehtereum;
 • Litecoin;
 • Ripple;
 • EOS;
 • Dogecoin.

Coinbase ubezpiecza również fundusze cyfrowe, które przechowuje w imieniu użytkowników i przechowuje salda w dolarach amerykańskich na kontach bankowych ubezpieczonych przez Federal Deposit Insurance Corporation (FDIC), aby zapobiec utracie funduszy użytkowników w przypadku naruszenia bezpieczeństwa. Konta handlowe mogą być zasilane za pomocą szerokiej gamy metod płatności, w tym przelewu bankowego i przelewu ACH.

Co więcej, Coinbase oferuje również opcje przechowywania kryptowalut. Pierwszą z nich jest opcja depozytowa dla nowych inwestorów: przechowywanie monet na giełdzie Coinbase.com. Drugą jest portfel bez depozytu (Coinbase Wallet) dla doświadczonych użytkowników kryptowalut. Podczas przechowywania kryptowalut na Coinbase.com, Coinbase posiada klucze prywatne i skutecznie przechowuje środki w imieniu użytkownika. Z Coinbase Wallet, użytkownik ma pełną kontrolę nad swoimi funduszami, ponieważ jest w posiadaniu kluczy prywatnych portfela.

Gemini

Założona w 2014 roku przez Tylera i Camerona Winklevoss, Gemini wyróżnia się tym, że kładzie duży nacisk na bezpieczeństwo i zgodność z przepisami. Nowojorska giełda posiada ubezpieczenie gorącego portfela, aby upewnić się, że środki użytkowników pozostaną bezpieczne w przypadku naruszenia bezpieczeństwa. Dodatkowo, wymaga od użytkowników ukończenia procesu weryfikacji tożsamości, aby ograniczyć możliwość oszustwa.

Gemini zachęca również użytkowników do korzystania z dwuskładnikowego uwierzytelniania w celu zabezpieczenia swoich kont oraz zapewnia możliwość przeglądania i zatwierdzania urządzeń używanych do logowania się na konto handlowe. Inną wyróżniającą się cechą bezpieczeństwa Gemini jest fakt, że posiada ono certyfikat SOC 2, co oznacza, że audytorzy zewnętrzni zweryfikowali bezpieczeństwo firmy i jej ramy zgodności. Działalności wykorzystujące taki poziom zabezpieczeń to między innymi:

 • sprzedaż hurtowa;
 • usługi finansowe;
 • firmy ubezpieczeniowe;
 • sklepy internetowe i e-commerce;
 • usługi typu SaaS;
 • bankowość.

Zbudowana z myślą o zaawansowanych traderach, giełda Gemini zapewnia profesjonalny pulpit nawigacyjny i obsługuje ponad 75 walut cyfrowych i tokenów. Gemini oferuje również kryptowalutową kartę nagród i pozwala użytkownikom płacić za towary i usługi kryptowalutami.

Główna platforma Gemini i platforma aktywnego inwestora wykorzystują różne struktury opłat. Główna platforma pobiera stałe opłaty za mniejsze transakcje i bardzo wysokie 1,49% od transakcji powyżej 200 USD. Platforma aktywnego inwestora pobiera opłaty maklerskie w wysokości do 0,4%, które zmniejszają się wraz ze wzrostem wolumenu. Opłaty te są również wysokie. Jednakże, płacenie stosunkowo wysokich opłat może być niewielką ceną za bardzo solidne zabezpieczenia Gemini. Traderzy i inwestorzy, którzy wolą handlować na bardzo bezpiecznej platformie, docenią to, co Gemini ma do zaoferowania.

BitMart

Założona w 2017 roku firma BitMart to globalna giełda kryptowalut, która jest dostępna w ponad 180 krajach. Pozwala użytkownikom kupować, sprzedawać i przechowywać ponad 1000 walut cyfrowych i tokenów. 

Założona na Kajmanach marka zdobyła pozycję wiodącego miejsca handlu małymi i średnimi kryptowalutami. BitMart oferuje więcej aktywów i par handlowych niż jego wiodący na rynku partnerzy, więc inwestorzy chcący dodać nowo wprowadzone lub niejasne aktywa kryptowalutowe do swoich portfeli prawdopodobnie znajdą to, czego szukają na tej giełdzie.

Co więcej, klienci BitMart mogą korzystać z funkcji Earn, aby otrzymywać odsetki od aktywów kryptowalutowych przechowywanych na giełdzie. Użytkownicy mogą również uzyskać zniżki na opłaty transakcyjne, jeśli posiadają token natywny giełdy, BMX.

W grudniu 2021 roku BitMart doświadczył naruszenia bezpieczeństwa, które spowodowało utratę 196 milionów dolarów w funduszach użytkowników. Chociaż BitMart obiecał zwrócić pieniądze użytkownikom, włamanie spowodowało znaczny uszczerbek na reputacji giełdy. Pomimo tych wad, entuzjaści kryptowalut zainteresowani handlem szeroką gamą mniej znanych kryptowalut znajdą na BitMart to, czego szukają.

Bisq

Uruchomiony w 2014 r. Bisq to oprogramowanie do handlu kryptowalutami o otwartym kodzie źródłowym, które umożliwia osobom z całego świata handel szeregiem walut cyfrowych i tokenów w trybie peer-to-peer. Obecnie obsługuje ponad 100 aktywów cyfrowych.

Ta zdecentralizowana giełda nie wymaga od użytkowników ukończenia procesu weryfikacji tożsamości Know Your Customer (KYC), ani też oprogramowanie handlowe nie jest ograniczone do użytkowników w określonych jurysdykcjach. Na Bisq, użytkownicy mogą kupować i sprzedawać bitcoina i inne kryptowaluty przy użyciu różnych metod płatności, w tym przelewów bankowych, przelewów ACH i depozytów gotówkowych.

Chociaż Bisq jest popularny wśród początkujących użytkowników kryptowalut, ponieważ pozostaje wierny wielu wartościom, na których zbudowano bitcoina, takim jak decentralizacja, prywatność i suwerenność, giełda nie jest zbyt przyjazna dla początkujących. Mechanizm escrow stosowany w procesie handlu peer-to-peer może stanowić wyzwanie dla nowych użytkowników, a stosunkowo powolna realizacja transakcji może zniechęcić zarówno początkujących, jak i aktywnych traderów. Dodatkowo, giełda jest bardziej ukierunkowana na zawieranie mniejszych transakcji, ponieważ wolumeny obrotu są niższe niż na scentralizowanych giełdach globalnych.

Jednak dla doświadczonych inwestorów kryptowalutowych, którzy wolą handlować na zdecentralizowanej, wolnej od KYC platformie, Bisq oferuje wszystko, czego potrzebujesz, aby kupować i sprzedawać kryptowaluty.

Wniosek

Jeśli chcesz zacząć handlować lub inwestować w kryptowaluty, wybór najlepszej giełdy dla Twoich potrzeb ma zasadnicze znaczenie. Niezależnie od tego, czy zależy Ci na dużej liczbie aktywów cyfrowych, którymi możesz handlować, najniższych możliwych opłatach, czy najbardziej przyjaznej dla początkujących użytkowników obsłudze, na pewno znajdziesz odpowiednią opcję dla siebie.

Coinbase, może być odpowiednią giełdą dla Ciebie, jeśli szukasz przyjaznej dla użytkownika platformy, która obsługuje dużą liczbę kryptowalut. A jeśli ważne są dla Ciebie niskie opłaty, dobrym wyborem może być Kraken Pro. Zastanów się nad swoimi celami i priorytetami, a następnie wybierz giełdę, która najlepiej odpowiada Twoim potrzebom.

Artykuł sponsorowany.

Bądź na bieżąco

Obserwuj GamingSociety.pl w Google News.

REKLAMA
Reklamy na portalu

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Treść komentarza
Wpisz swoje imię