Strona głównaGryAktualnościNajlepsze gry wideo stworzone na podstawie seriali

Najlepsze gry wideo stworzone na podstawie seriali

Często gry oparte na serialach i filmach telewizyjnych nie oddają znanej widzom atmosfery, zdarzają się jednak wyjątki. Same gry zaczynają być też traktowane coraz poważniej, a e-sporty stały się nawet jedną z najbardziej dochodowych branży na świecie. Przedstawiamy kilka ciekawych pozycji, na pewno wartych uwagi.

Serial trudno przenieść na konsolę

Podczas gdy seriale w coraz większym stopniu inspirowane są grami wideo, od kilku lat jest też odwrotnie: „Gotowe na Wszystko”, „Gra o Tron” i „South Park” to przykłady kilku z nich. Seriale znane są z dużej trudności w adaptacji. Próba przekształcenia sekwencji kilku, a nawet kilkuset odcinków wysokiej w grę to trudne zadanie. Nie każda gra wideo oparta na serialu jest udana, ponieważ te dwa media nie współpracują ze sobą zbyt blisko. Czasami jednak gry doskonale łączą pewne elementy.

Niezależnie od tego, czy gra ma z założenia trwać 20 godzin, tak jak RPG oparta na „Grze o Tron”, czy ma to być adaptacja na żywo jak „Gotowe na wszystko”, adaptacje gier wideo mogą nie być idealne, ale czasem udaje się w nich znaleźć pewną wyjątkowość.

Gra „The Simpsons: Hit & Run” znana jest wszystkim praktycznie posiadaczom PS2 i została określona „najlepszym klonem GTA”. Krytycy uwagę zwracają na doskonały humor, dobre dowcipy, skomplikowane misje i niezapomnianych bohaterów. Mimo że wiele gier opartych na animowanych programach telewizyjnych wykorzystywało podobny styl graficzny, The Simpsons: Hit & Run, w pełni go udoskonaliło w wersji 3D.

Gra o Tron, South Park i Gotowe na wszystko

Adaptacje kultowej „Gry o Tron” przez wiele lat pojawiały się w różnych wersjach: gry planszowe, gry przeglądarkowe, gry na komputery PC lub konsole i gry mobilne. Losy rodu Targaryenów stały się fabułą gamingową po raz pierwszy we wrześniu 2011 roku, gdy wydana została „A Game of Thrones: Genesis”.

Opracowana przez Cyanide Studios gra strategiczna obejmowała 1000 lat historii Westeros. Nie spotkała się jednak z dużą sympatią odbiorców, którzy krytykowali niedopracowaną grafikę, niejasne cele i zbyt wyspecjalizowane jednostki. Jedną z najnowszych prób adaptacji „Gry o Tron” jest gra Apple Arcade / iOS „Game of Thrones: Tale of Crows” z sierpnia 2020 roku. Niestety również w tym przypadku opinie graczy nie były zbyt dobre.

„South Park: Kijek Prawdy” uznawana jest za najlepszą adaptację serialu animowanego. W stworzenie tej gry RPG zaangażowani byli również twórcy serialu, a efekt zachwycił użytkowników. Gracz wciela się w nowego chłopca, który przybywa do South Park pełnego elfów, magii i gnomów. Bohater ewoluuje, rozwija się i zdobywa coraz lepszą broń. Fabuła gry utrzymana jest w znanej fanom serialu konwencji absurdalnego humoru.

Akcja serialu „Gotowe na wszystko” to idealna sceneria do stworzenia symulacji, przypominającej kultowe „The Sims”. Gracz wciela się w rolę gospodyni domowej, która straciła pamięć i wprowadziła się z mężem do sąsiedztwa bohaterek Bree, Susan, Lynette i Gaby. Akcja gry rozgrywa się w 12 odcinkach, podczas których stopniowo wychodzą na jaw różne tajemnice. O sukcesie pozycji świadczy ponad 400 000 sprzedanych egzemplarzy.

Bądź na bieżąco

Obserwuj GamingSociety.pl w Google News.

REKLAMA
Reklamy na portalu

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Treść komentarza
Wpisz swoje imię