Strona głównaEsportDotaNajnowsze wiadomości o The International 2022, które mogłeś przegapić!

Najnowsze wiadomości o The International 2022, które mogłeś przegapić!

Największe mistrzostwa w Dota 2 tradycyjnie odbędą się ponownie tej jesieni. Już tylko dni dzielą nas od momentu, w którym miliony widzów zobaczą najlepsze drużyny na arenie w Singapurze. Czego można się spodziewać po kolejnym turnieju od Valve i co wiemy w przeddzień wielkich rozgrywek – czytaj dalej!

– Przygotowania stadionów i obiektów do The International 2022

 Ludzie aktywnie dyskutują o zdjęciach stadionu krytego w Singapurze, bo właśnie tam pod koniec października odbędą się decydujące mecze The International 2022 World Cup Dota 2.

Na kilka dni przed rozpoczęciem mistrzostw główna arena w Singapurze jest już udekorowana symboliką The International, a obok niej mają pojawić się stoiska tematyczne  oraz sklep z pamiątkami.

– Liczba użytkowników online przekroczyła 920 tysięcy

Maksymalna liczba graczy, którzy jednocześnie uruchomili Dotę 2 wyniosła ponad 926K Liczba ta była rekordem dla gry, a ostatni raz najwięcej graczy online było wiosną 2019 roku, podczas wielkiego wydarzenia „Święto Nowego Kwiatu”.

Jesień 2022 roku osiągnęła szczyt przy wyraźnie niższej liczbie graczy – przykładowo we wrześniu i październiku liczba online sięgała jednorazowo zaledwie 700-750 tys. użytkowników.

Taki skok wynika z decyzji Valve, które postanowiło podarować każdemu graczowi wysokiej jakości przedmiot Arcana, battle pass oraz miesięczny abonament Dota Plus.

W ten sposób twórcy chcą zwrócić uwagę na Dotę 2 w oczekiwaniu na mistrzostwa The International. Należy pamiętać, że eSport betting Vulkan Bet zapewni Ci nie tylko niezapomniane emocje, ale także szereg przydatnych prezentów i bonusów!

O takim geście ze strony Valve aktywnie mówią influencerzy z całego świata. Według opinii w sieci, taki gest ze strony firmy jest naprawdę hojny i daje nowe możliwości. Zatem do stycznia 2023 roku każdy gracz, który rozegra co najmniej 10 spotkań w Dota 2, może otrzymać za darmo dowolną uprząż, Battle Pass i Dota Plus.

– Pięć dni przerwy przed finałami The International 2022

Zawodnik Team Secret, Clement Puppey, skrytykował decyzję Valve o długiej przerwie przed finałami The International 2022 World Dota 2 Championship.

Kapitan Europy przytoczył jako przykład poprzedni duży turniej i zauważył, że takie przerwy negatywnie wpływają na nastrój i formę drużyny.

„Kiedy idziesz pięć dni bez meczu, zaczynasz myśleć o innych rzeczach, o życiu. Zaczynasz czuć się nieco przygnębiony. Tkwisz w swoim pokoju hotelowym, jedząc te same rzeczy. Jesteś tu od miesiąca i teraz też masz pauzę. Szczerze mówiąc, nie potrzebuję tego. Chciałabym to dokończyć, a potem wrócić do domu i żyć swoim życiem. Zamiast tego muszę po prostu czekać”  – mówi zawodnik.

Organizatorzy zdecydowali jednak, że po czterech dniach play-offów w The International 2022, cztery najlepsze drużyny będą miały pięć dni przerwy, by wrócić do akcji dopiero w dniach 29-30 października. Poprzednio na Mistrzostwach Świata Dota 2 wszystkie decydujące mecze były rozgrywane w jednym tygodniu.

Nie ma już uczestników z Rosji na The International 2022

Po przegranej Michaiła Mishy Agatova i jego drużyny OG z mistrzostw świata The International 2022 na Dota 2 w głównym turnieju cybersportu nie ma już rosyjskich zawodników ani trenerów. Jednak pomimo tego, że rosyjskie drużyny są nieobecne na największych mistrzostwach Dota 2, przypominamy, że free spins Vulkan Bet wciąż są dostępne dla każdego gracza na licencjonowanym portalu!

Ani jeden przedstawiciel Rosji nie zdołał w tym roku znaleźć się nawet w top 6 – podobnie było w 2016 i 2019 roku.

Bądź na bieżąco

Obserwuj GamingSociety.pl w Google News.

REKLAMA
Reklamy na portalu

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Treść komentarza
Wpisz swoje imię