Strona głównaEsportNajważniejsze dyscypliny eSportowe 2022

Najważniejsze dyscypliny eSportowe 2022

W 2022 roku eSport nadal zyskuje coraz większą popularność, a gry mobilne z kolei nadal aktywnie wprowadzają się do tej branży. Warto przyznać, że istniejące dyscypliny dla PC również straciły na swoim znaczeniu i nadal pracują nad przyciągnięciem nowych odbiorców.

Jakie dyscypliny są dziś w tabeli liderów i czym żyje dziś branża eSport – czytaj dalej!

 – PUBG Mobile

 Nasz ranking otwiera jedna z najpopularniejszych dyscyplin wśród eSports bets w 2022 roku – PUBG Mobile. Jest to jedna z pierwszych gier mobilnych, do których dołączyła tak duża społeczność graczy. 

 Wzrost oglądalności PUBG Mobile w tym roku wynika bardziej z ogromnej liczby turniejów regionalnych. Wydarzenia stale przyciągają setki tysięcy widzów w wielu krajach Azji Południowo-Wschodniej i Ameryki Łacińskiej.

 – Dota 2

 Na kolejnym miejscu znajduje się Dota 2. W 2022 roku od Valve oczekuje się naprawdę czegoś wielkiego, ponieważ zeszłoroczny TI został zapamiętany z rekordową pulą nagród w wysokości 40 + milionów dolarów. Rekord dyscypliny online (2,74 miliona widzów) przypadł na wielki finał tego konkretnego turnieju TI10.

 Dota 2 nadal rośnie pod względem liczby nowych użytkowników oraz liczby widzów w głównych mistrzostwach i turniejach. A dopiero w 2022 roku należy spodziewać się pełnego święta dla graczy, ponieważ ze względu na wpływ COVID-19, Valve od dawna decyduje się na zorganizowanie kolejnego TI 2022.

 – Counter-Strike: Global Offensive

Po raz kolejny mówimy o wielkiej dyscyplinie w kategorii strzelanek. CS:GO nadal gromadzi fanów na całym świecie i w 2022 roku. I chociaż światowa strzelanka wielokrotnie przepowiadała upadek z powodu rosnącej popularności Valorant, wskaźniki oglądalności CS:GO wciąż rosną. W 2022 roku widzowie spędzili na turniejach dyscypliny nieco ponad 430 milionów godzin, co jest przyzwoitym wskaźnikiem.

 W Polsce aktywnie odbywają się również duże turnieje LAN CS:GO. Na przykład IEM Katowice okazał się godną serią Mistrzostw. To właśnie w wielkim finale pierwszego od dwóch lat majora osiągnięto szczyt online w wysokości 2,75 mln widzów, większość widzów śledziła także CSGO betting. Wynik ten był rekordem w tej dyscyplinie, bijąc ponad dwukrotnie poprzedni rekord ustanowiony na ELEAGUE Major 2017.

 Wśród innych popularnych turniejów sezonu można wyróżnić Blast Premier Fall 2021 Finals, IEM Cologne 2021, ESL Pro League Season 14, które zgromadziły w szczytowym momencie ponad 900 tysięcy widzów. Mistrzem każdego z wymienionych wydarzeń, w tym Major, był zespół NAVI, który dominował w tej dyscyplinie przez cały rok. Mecze z udziałem ukraińskiej drużyny stale gromadziły ogromną publiczność na transmisjach, co wpłynęło na końcowe wskaźniki oglądania CS:GO.

 – League of Legends

Ta gra stała się najpopularniejszą dyscypliną e-sportową po raz kolejny, a bieżący rok nie jest wyjątkiem.  Uwzględniając ogólny trend wzrostu oglądalności w e-sporcie, oglądalność turniejów LoL wzrosła o prawie 710 milionów, co jest imponującą liczbą w obecnych warunkach.

 League of Legends nadal przyciąga miliony widzów na całym świecie, zarówno podczas turniejów regionalnych, jak i podczas największych Mistrzostw. Na przykład transmisja wielkiego finału Mistrzostw Świata 2021 weszła do 2 najlepszych wydarzeń e-sportowych w historii, ustępując tylko Free Fire World Series 2021 Singapore (5,4 miliona widzów w szczytowym momencie). Kolejne międzynarodowe mistrzostwa-Mid-Season Invitational 2021-odbyły się po raz pierwszy od początku pandemii i przyciągnęły w szczytowym momencie 1,84 miliona widzów. 

Bądź na bieżąco

Obserwuj GamingSociety.pl w Google News.

REKLAMA
Reklamy na portalu

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Treść komentarza
Wpisz swoje imię