Strona głównaEsportRozwój esportu w ofercie zakładów bukmacherskich!

Rozwój esportu w ofercie zakładów bukmacherskich!

Na przestrzeni ostatnich lat można powiedzieć, że esport stał się globalnym fenomenem, który przyciąga miliony kibiców. Rywalizacja w grach komputerowych jeszcze nigdy nie była tak popularna jak obecnie i jest to związane również z rozwojem technologicznym na całym świecie. W ostatnim czasie zauważalny jest coraz większy udział esportu w ofercie zakładów bukmacherskich.

Esport stawia pierwsze kroki

Jeszcze kilkadziesiąt lat temu zapewne nikt nie byłby w stanie wyobrazić sobie sytuacji, w której najlepsze gry esportowe wzbudzają większe zainteresowanie wśród fanów niż chociażby finał Mistrzostw Świata. Obecnie staje się to jednak możliwe ze względu na rozwój technologiczny, a także dostęp do transmisji z meczów na platformach społecznościowych. Esport dla części graczy to było na początku hobby, ale szybko stał się profesjonalną areną rywalizacji. Dynamiczny rozwój technologii, turnieje na całym świecie i streaming online przyczyniły się do znacznego wzrostu popularności esportu. Gry takie jak League of Legends, Counter-Strike: Global Offensive, Dota 2 przyciągają miliony widzów na arenach sportowych i w Internecie.

Milionowe zainteresowanie kibiców oglądających wydarzenia na żywo, a także w Internecie to oczywiście znakomita opcja do wykorzystania przez zakłady bukmacherskie oraz sponsorów, a to napędza całą koniunkturę. Początkowo jednak legalni operatorzy w naszym kraju mieli problemy, aby aktywować graczy zainteresowanych tą dyscypliną. Przede wszystkim trzeba było tutaj postawić na odpowiednie warunki dla graczy, a także dostosowanie oferty do możliwości. Nie ma wątpliwości, że procentowo największe zainteresowanie esportem jest wśród najmłodszych graczy, którzy mogą korzystać z oferty zakładów bukmacherskich na terenie naszego kraju. Grupa docelowa +18, a także działania związane z wychowaniem takiego gracza mają przynieść korzyści w perspektywie najbliższych lat.

Bukmacherzy atakują esport!

Od dłuższego czasu toczy się dyskusja na temat tego, czy esport to tak naprawdę prawdziwy sport. Najlepsi gracze na świecie stawiają na odpowiednie przygotowanie fizyczne, bazują na współpracy z psychologami, a także decydują się na konkretne wyjazdy przygotowawcze pod turnieje. Są to działania, z których korzystają również zawodnicy w innych dyscyplinach sportu, dlatego też na przestrzeni lat esport zbudował swoją pozycję w świecie prawdziwego sportu.

Sukces esportu przyciągnął uwagę zakładów bukmacherskich, które zaczęły dostrzegać ogromny potencjał tego rynku. W tym momencie wszyscy z legalnych bukmacherów, którzy posiadają licencję na udzielanie i przyjmowanie zakładów wzajemnych na terenie naszego kraju, mają w swojej ofercie zakłady na gry esportowe. Różnice mogą wynikać z liczby dostępnych propozycji, a także konkretnych gier, które znajdują się w sekcji „esport”. Bukmacherzy zauważyli jednak, że jest ogromne zainteresowanie obstawianiem esportowych wydarzeń i udostępnili graczom taką możliwość. Dla niektórych graczy jest to atrakcyjna alternatywa do tradycyjnych dyscyplin sportowych, a dla innych główna pasja i obiekt zainteresowania.

Nie ma jednak wątpliwości, że w perspektywie najbliższych lat prawdopodobnie będzie to jedna z najważniejszych dyscyplin sportowych, jeśli chodzi o zainteresowanie graczy, jak również obstawianie w zakładach bukmacherskich. W tym momencie typowanie esportu plasuje się jeszcze daleko za plecami piłki nożnej, koszykówki, hokeja, czy też tenisa.

Nowy segment rynku

Rosnąca popularność esportu sprawiła, że bukmacherzy musieli zainwestować w specjalistów, którzy po pierwsze znają tajniki poszczególnych gier, a po drugie są w stanie wystawić ofertę na konkretne wydarzenia. W związku z tym wielu fanów znalazło pracę u legalnych bukmacherów, co napędza polską gospodarkę.

Esport, podobnie jak inne dyscypliny, ma specyficzne tajniki, które trzeba zgłębić, aby odpowiednio obstawiać. Każda gra ma własne zasady i strategie, co wymaga specjalistycznej wiedzy. W porównaniu do innych dyscyplin sportowych warto zwrócić uwagę także na rozwój poszczególnych gier i zmieniające się warunki. Tak naprawdę jedna aktualizacja w grze jest w stanie całkowicie odmienić sytuację w branży i sprawić, że do tej pory najlepszy zespół przestanie sobie odpowiednio radzić w nowej mecie.

Superbet opinie wskazują, że obecnie jest to najlepszy bukmacher do typowania esportu.

Potencjał na wychowanie gracza

Mocne wejście inwestycyjne w esport to również okazja dla bukmacherów na wyłapanie młodszego segmentu graczy. Statystyki pokazują, że obecnie najmłodsi klienci, którzy mogą obstawiać zakłady bukmacherskie zgodnie z prawem na terenie naszego kraju, bardzo chętnie korzystają z ofert na esport czy też freak fighty. Jest to oczywiście związane z popularnością mediów społecznościowych i takich kanałów dotarcia do widza, jak Twitch czy Youtube. Bukmacherzy, a w tym Superbet wspierają poszczególnych twórców, którzy w ten sposób informują swoich widzów o ich ofercie. Nawet jeśli gracz nie ma ukończonych 18 lat, to jest spora szansa, że po przekroczeniu tego progu, gdy będzie chciał obstawiać wykorzysta właśnie ofertę znanego mu bukmachera.

Zainteresowanie obstawianiem esportu regularnie wzrasta i można się spodziewać, że w następnych latach to zjawisko będzie kontynuowane. Wątpliwe, aby popularność tej dyscypliny sportu miała się zmniejszyć przy coraz większym rozwoju technologicznym.

Kluczowym elementem sukcesu dla bukmacherów jest odpowiednie zrozumienie esportowych dyscyplin oraz dostosowanie oferty do wymagań i preferencji nowej generacji graczy.

Esport w ofercie Superbet

Superbet to obecnie zdaniem wielu graczy jeden z najlepszych bukmacherów na polskim rynku. Rumuński operator rozpoczął działania w Polsce od punktów stacjonarnych, jednak przełomowym wydarzeniem okazało się przejście i atak na kanał online. Obecnie pod kątem opinii Superbet jest absolutną czołówką w branży i odbija się to również na procencie udziału w rynku. Różne analizy, a także zestawienia pokazują, że w przyszłych latach Superbet może nawet stać się największą firmą w Polsce.

Superbet jako jeden z czołowych bukmacherów w Polsce ma oczywiście dostępną ofertę do obstawiania esportu. W tym momencie znajduje się tam kilkanaście różnych gier, które można obstawiać. Warto pamiętać, że każda z nich może różnić się pod kątem zasad, więc obstawianie w ciemno na podstawie samych kursów może być tutaj zdradliwe. Największe szanse na wygraną u bukmachera w teorii mają osoby, które znają się na esporcie, a także konkretnych grach i są w stanie odpowiednio przeanalizować dostępne możliwości. Znajdą się również gracze, którzy tylko na podstawie samych kursów trafią swoje kupony, ale długoterminowo taka strategia nie musi przynieść oczekiwanego skutku.

W ofercie Superbet znajdują się najbardziej popularne gry, jak DOTA 2, Counter Strike: Global Offensive, League od Legends, a także inne propozycje, które wzbudzają coraz większe zainteresowanie graczy, jak chociażby gra FIFA, która niedługo zmieni się na EA Sports FC. Tak naprawdę każdy fan esportu znajdzie coś dla siebie zarówno pod kątem obstawiania największych turniejów, jak i bardziej kameralnych imprez.

Obstawianie zakładów bukmacherskich niesie ze sobą ryzyko uzależnienia. Pamiętaj, że nie może być sposobem na życie. W Polsce korzystanie z usług nielegalnych bukmacherów jest zabronione, możesz grać wyłącznie u tych operatorów, którzy posiadają zezwolenie Ministerstwa Finansów.

 Zakłady wzajemne urządzane przez sieć Internet przyjmowane są na stronie internetowej Spółki pod adresem www.superbet.pl na podstawie zezwolenia Ministerstwa Finansów z dnia 24.10.2019 r., o nr PS4.6831.5.2019.

Autor tekstu: Filip Mełnicki – obecnie związany z agencją iGaming Nomads. Od 2 lat w branży iGaming, zajmuje się pisaniem artykułów o sporcie i zakładach bukmacherskich. Prywatnie fan Twardych Pierników Toruń.

Artykuł sponsorowany.

Bądź na bieżąco

Obserwuj GamingSociety.pl w Google News.

REKLAMA
Reklamy na portalu

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Treść komentarza
Wpisz swoje imię