Strona głównaEsportSport vs eSport – prawdziwa konfrontacja współczesności!

Sport vs eSport – prawdziwa konfrontacja współczesności!

Dynamiczny wzrost takiego kierunku, jak eSport, wynika z wielu czynników, ale najważniejsze jest, aby zrozumieć, że dziś ta dziedzina zyskuje interes nie tylko ze strony fanów gier wideo, ale także tych, kto ma negatywny stosunek do świata IT.

Niestety, warto przyznać, że nawet do dziś informacja o tym, że kolejne mistrzostwa z Dota 2, zbierają rekordowe 50 000 000 $, wywołuje u wielu przedstawicieli starszego pokolenia negatywne emocje i totalną niezrozumienie. Właśnie dlatego, dziś porównamy tradycyjny Sport i eSport, aby na zawsze rozstawić wszystkie kropki nad I.

 eSport we współczesnych realiach sportowych

Podobnie jak w tradycyjnych dyscyplinach sportowych, tak i w eSporcie rywalizacja pomiędzy graczami i drużynami odbywa się zgodnie ze wszystkimi kanonami. W każdej z dyscyplin ważne jest również zwycięstwo nad konkurentem i duch prawdziwej bitwy! Co więcej, e-sportowcy mają również ciągle treningi, trenerów i asystentów, a zawodnicy stale przechodzą niezbędne badania medyczne, aby aktywnie czaić we wszystkich turniejach i walczyć o tytuł najsilniejszego. Dlatego nowoczesny kierunek eSportu, choć ma zupełnie nowy format, ale jego podstawą są jednak tradycyjne zasady sportowe.

 – Co łączy Dota 2 i piłkę nożną?

Rysując paralelę między dyscyplinami, warto zrozumieć, że w obu przypadkach rywalizują dwie drużyny:

  • Dota 2: – 5 osób
  • Piłka nożna: – 11 osób

Główną misją w piłce nożnej jest zdobycie bramki, a w Dota 2 – zniszczenie budynków przeciwnika. Tutaj również gra jest podzielona na części i między nimi są przerwy, aby odzyskać siły graczy. Podobnie jak w piłce nożnej, eTeam jest prowadzony przez trenera i kapitana. Jeśli chodzi o turnieje I Mistrzostwa, zwycięzcy przechodzą do następnej rundy. Podobnie jak w piłce nożnej, w Dota 2 ważna jest skoordynowana praca zespołu.

Tradycyjny sportowiec w e-sporcie

Aby dowiedzieć się, co nie podoba się przedstawicielom tradycyjnych dyscyplin sportowych, nasz zespół przeprowadził ankietowanie. Oprócz kwestionariusza w opracowaniu danych pomogli również statystyki na zakłady bukmacherskie.

– Brak aktywności fizycznej.

Piłkarze, bokserzy oraz przedstawiciele innych sportów zasadniczo zaprzeczają, że wielogodzinne treningi profesjonalnych graczy można porównać z poważnymi zajęciami fizycznymi na hali. Jednak nawet w tej sytuacji istnieją wyjątki! Kulturyści i inne tradycyjne sporty coraz częściej przechodzą na cyfrowy format!

– Największe nagrody pieniężne

Kolejnym powodem do zazdrości były nagrody pieniężne w eSporcie. Na przykład turniej International 2021 zebrał ponad 50 milionów dolarów, dla najlepszych drużyn uczestników! Taka kwota jest po prostu kosmiczna dla większości innych sportów tradycyjnych.

Czołowi gracze, młodzi chłopcy często stają się milionerami w wieku 20 lat. Zarabiają nie tylko na wygranych mistrzostwach, ale także aktywnie uczestniczą w kampaniach reklamowych marek Techno. Zakłady esport Vulkanbet aktywnie sponsorują także młodych zawodników czołowych polskich drużyn!

E-sportowcy są oburzeni!

Warto zrozumieć, że większość ludzi, którzy obecnie zajmują czołowe miejsca w eSporcie, niezależnie od tego, czy są to gracze, czy kierownictwo, są one w tym nurcie prawie przez dekadę, a ktoś może więcej. To właśnie te ambitni giganci podnieśli eSport na swoich barkach, tworząc dla niego zupełnie nowy wizerunek. Dzięki temu ten kierunek przestał być rozrywką lokalnych kafejek internetowych, zyskując światową sławę i uznanie. Współczesne realia są takie, że każdy duży turniej odbywa się na arenach, gromadząc dziesiątki tysięcy ludzi w hali i miliony za transmisjami online. Cała ta ogromna publiczność przynosi świetną kasę, z której część trafia do puli nagród graczy.

Artykuł sponsorowany

Bądź na bieżąco

Obserwuj GamingSociety.pl w Google News.

REKLAMA
Reklamy na portalu

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Treść komentarza
Wpisz swoje imię