Strona głównaGryAktualnościTop 5 najbardziej oczekiwanych gier komputerowych 2023-2024

Top 5 najbardziej oczekiwanych gier komputerowych 2023-2024

Każdy rok przynosi nam sporo premier gier wideo, na które mniej lub bardziej czekamy. Nie da się ukryć, że niektóre tytuły to wręcz must have każdego gracza.

Z doświadczenia jednak wiemy, że często oczekiwania są o wiele większe niż finalny produkt. Niemniej jednak w II połowie tego roku i w 2024 możemy spodziewać się kilku hitów. Przyjrzymy się zatem 5 najbardziej oczekiwanym grom komputerowym.

EA Sports FC 24

Przez lata przyzwyczailiśmy się do tego, że na przełomie lata i jesieni jesteśmy świadkami premiery kolejnej części FIFY. W 1993 roku miała premierę gra FIFA International Soccer, która zapoczątkowała jedną z najdłuższych serii gier komputerowych w historii, jak i stała się światowym fenomenem. Tylko ostatnie wydania sprzedawały się w nakładzie ponad 150 mln za sezon. Niestety nastąpił koniec długoletniego romansu EA Sports i światowej federacji piłki nożnej. Wszystko oczywiście związane było z pieniędzmi. Dziś wiemy, że FIFA będzie starała się stworzyć własną grę, zaś EA już na jesieni wprowadzi swój nowy produkt – EA Sports FC 24.

Najprościej można stwierdzić, że niewiele się zmieni poza nazwą, jednak producent szykuje dla nas sporo nowości. W przypadku PlayStation 5, Xbox Series X|S i PC będziemy mogli liczyć na technologię HyperMotionV. Ma ona za zadanie odtworzyć realistyczne ruchy zawodników na boisku. Do tego zawodnicy, zwłaszcza ci najbardziej znani mają się zachowywać tak jak na prawdziwym boisku. Nowy silnik Frostbite ma wpłynąć na jeszcze bardziej odwzorowany wygląd piłkarzy i piłkarek. Nowością ma być też opcja łączenia w Ultimate Team mężczyzn i kobiet, dzięki czemu będzie można tworzyć mieszane zespoły. Dodane mają być również zadania ewolucji, technologia crossplay.

Counter-Strike 2

Counter-Strike: Global Offensive to kolejny światowy fenomen. Gra mimo 10 lat na karku, wciąż przyciąga do siebie tłumy graczy, jak i również obecna jest na najważniejszych wydarzeniach e-gamingowych. Valve postanowiło jednak, że najwyższy czas przejść na wyższą generację. Tak też narodził się Counter-Strike 2. Pierwsi gracze mogli już testować ten produkt w ramach closed bety, jednak oficjalna premiera przewidziana jest na grudzień tego roku. Tytuł ten został stworzony przy wykorzystaniu technologii Source 2, dzięki czemu będziemy mieć do czynienia z zupełnie nową oprawą graficzną. Zadbano o poprawę tekstur, oświetlenia, efekty związane z eksplozjami, strzałami. Gra ma być bardziej realistyczna i brutalna, gdyż postawiono na większą ilość krwi na ekranie. Counter-Strike 2 nie będzie jednak czymś zupełnie nowym. To po prostu odświeżenie CS:GO, gdzie postawiono na mniejsze lub większe zmiany na istniejących już mapach. Być może doczekamy się także kilku nowych aren.

Taka gra online jest trochę jak z niektórymi kasynami, które można spotkać na stronie https://polskiesloty.com/legalne-kasyna/. One również w ostatnich latach postawiły na przebudowę graficzną. Co prawda w tym wypadku nie możemy rywalizować z innymi graczami, jednak rozgrywka na automatach, w grach karcianych czy na ruletce także jest niezwykle wciągająca. Warto też mieć na uwadze, że można nie tylko liczyć na grę o pieniądze, gdyż dostępne są gry w wersji demo, gdzie po prostu stawiamy na dobrą zabawę, a sama rozgrywka jest jakby symulacją gry w kasynie. Przy tym również to zawsze jest dobry trening przed realną grą z ryzykiem na wybranych stronach hazardowych.

Assassin’s Creed Mirage

Kierunek, w jakim poszła w ostatnich latach seria Assassin’s Creed, nie do końca spodobał się wielu fanom. Otwarte światy, nowe systemy rozgrywki nie były jednak tym, czego oczekiwali. Dlatego też Ubisoft zdecydował się poniekąd na powrót do korzeni. Dzięki temu nastąpi odejście od gatunku RPG na rzecz klasycznej rozgrywki. Mirage ma jednak stanowić coś na zasadzie pobocznego tytułu. Tym razem akcja gry toczyć się będzie w IX-wiecznym Bagdadzie, a bohaterem będzie Ibn Ishaq. Będziemy mogli poznać jego historię, jak udało mu się wstąpić do bractwa. W grze można będzie liczyć na połączenie starego z nowym:

  • z jednej strony znów będziemy nastawieni na skradanie, ciche zabójstwa, będziemy mogli skakać po budynkach, chować się w tłumie;
  • z drugiej strony dostępna będzie opcja ulepszania zapasów, korzystania z orła, który pomoże nam w zwiadzie.

To też sprawi, że być może powstała gra, która w świetny sposób połączy ducha oryginalnych części z nowoczesnym podejściem do asasynów. Premiera przewidziana jest na początek października.

S.T.A.L.K.E.R. 2: Heart of Chornobyl

Stalker to absolutna klasyka dla miłośników motywów postapo. Po wielu latach znów będziemy mogli zanurzyć się w świecie Zony, gdzie czeka nas mnóstwo niezapomnianych przygód. Gra stanowi drugą oraz pełnoprawną odsłonę cyklu, który w 2007 roku został zapoczątkowany przez grę S.T.A.L.K.E.R.: Cień Czarnobyla. Oczywiście należy tu się nastawić na fantastyczny obraz czarnobylskiej Zony, która opanowana została przez mutanty, niebezpieczne anomalie, jak i poszczególne frakcje, bractwa. Głównym bohaterem gry ma być Skif, który wyrusza do Czarnobyla, w którym pojawiło się tajemnicze źródło energii. Jako samotny wędrowiec, będziemy musieli przemierzać strefę, wykonywać różne zadania, jak i dokonywać określonych wyborów. Od konkretnej opcji będzie potem zależeć dalsza fabuła i losy naszego bohatera. Jak poinformowali nas twórcy, wprowadzony w grze otwarty świat ma być jednym z największych w historii gier wideo!

Starfield

Już na początku września swoją premierę będzie miał Starfield, czyli jedna z najbardziej wyczekiwanych gier ostatnich lat! Jej zapowiedź miała miejsce w 2018 roku, a nieoficjalnie prace zaczęto w 2013 lub 2015 roku. Mowa zatem o grze, której studio Bethesda Softworks poświęciło mnóstwo czasu. Jest to gra osadzona w uniwersum science fiction, której akcja dzieje się w XXIV wieku. Jest to okres, gdy po gwałtownej kolonizacji kosmosu doszło do wojny na Zasiedlonych Układach. Choć teoretycznie został zawarty pokój, to jednak jest on kruchy i niesie ze sobą wiele niebezpieczeństw. Rozgrywkę rozpoczynamy tu jako członkowie Konstelacji, czyli organizacji, której zadaniem jest eksploracja Drogi Mlecznej. Kreujemy tu własną postać, a następnie wyruszamy na przygodę. Mamy tu między innymi:

  • przeszło 100 układów planetarnych z tysiącem miejsc do odwiedzenia;
  • możliwość samodzielnej walki z różnymi frakcjami, potworami;
  • pojedynki kosmiczne;
  • system rozwoju postaci;
  • system craftingu.

Dzięki temu będziemy w stanie odwiedzać przeróżne światy, wykonywać różne misje, toczyć pojedynki z użyciem broni palnej czy też bitwy kosmiczne. Rozwój postaci czy statku da nam o wiele większe możliwości eksploracji, walki. Ponadto będziemy mogli rekrutować nowych członków załogi, tworzyć własne bazy i placówki, które przynosić nam będą dodatkowe premie. W grze wykorzystano technologię Creation Engine 2, która została specjalnie stworzona z myślą o Starfield. Ma to przełożenie na wysokiej jakości grafikę.

Oczywiście to nie są jedyne tytuły, na które czekamy w naszej redakcji. Do listy dopisać możemy również Alone in the Dark, City Skylines 2, Alan Wake 2, Skull and Bones, Avatar: Frontiers of Pandora. A Wy, na który z wymienionych tytułów najbardziej czekacie? Czy może macie jakieś inne pozycje na liście must have?

Bądź na bieżąco

Obserwuj GamingSociety.pl w Google News.

REKLAMA
Reklamy na portalu

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Treść komentarza
Wpisz swoje imię