Strona głównaEsportVirtus.pro odpada z walki o WESG. Legendy przegrywają z VenatoreS

Virtus.pro odpada z walki o WESG. Legendy przegrywają z VenatoreS

W polskich kwalifikacjach do WESG sporo się dzieje, ale jednego rozstrzygnięcia, które zapadło tego wieczora, chyba nikt się nie spodziewał. Virtus.pro ulega VenatoreS 16:9 i traci szansę na awans do głównego turnieju!

Pojedynek rozgrywany na mapie Mirage zaczął się niepokojąco, bo od przegranej przez Virtus.pro rundy pistoletowej, która pociągnęła za sobą kolejne utracone przez nich rundy. Jednak od szóstego starcia VP zaczęli odrabiać kolejne punkty, więc na tym etapie można jeszcze było przypuszczać, że słaby początek to jedynie wypadek przy pracy i teraz wszystko wróci do normy. Nic bardziej mylnego – TaZ i spółka odrobili trzy punkty, po czym inicjatywa wróciła do ich przeciwników. W pewnym momencie prowadzili oni nawet 9:3! Pierwsza połowa kończyła się wynikiem 9:6 dla VenatoreS, ale druga pistoletówka trafiła na konto VP. Cóż z tego, skoro VenatoreS wygrało rundę force i znowu zaczęło uciekać z wynikiem. Przy stanie 13:9 dla „Łowców” przegrana VP stała się juz naprawdę realna, a parę minut później smierć Snaxa w ostatniej rundzie przypieczętowała los Virtusów.

Jeśli zaś chodzi o inne rozstrzygnięcia polskich kwalifikacji do WESG to do finałowej dwójki awansowali wspomnieni VenatoreS, którzy w półfinale pokonali PRIDE 2:0 i zapewnili już sobie grę w europejskich finałach. Czekamy natomiast jeszcze na rozstrzygnięcia drugiego półfinału, w którym zmierzą się AGO Gaming oraz tomorrow.gg. Zostanie on rozegrany w piątek o godzinie 18:00, finał polskich kwalifikacji natomiast odbędzie się o godzinie 21:00.

Virtus.pro vs. Venatores – 16:9
Venatores vs. PRIDE – 2:0 (16:13, 16:7)