Strona głównaGryW Chinach nie pograsz po 21

W Chinach nie pograsz po 21

Mikrotransakcje oraz uzależnienie od gier to dwa tematy, które są dość często poruszane w świecie graczy. Są to problemy o tyle poważne, że mogą dotyczyć również najmłodszych graczy. W Chinach firma Tencent partner League of Legends wprowadza pewne ograniczenia mając na celu ochronę najmłodszych.

Po ogłoszeniu decyzji Światowej Organizacji Zdrowia, o oficjalnym uznaniu uzależnienia od gier jako choroby, wiele firm i organizacji zaczęło przyglądać się temu problemowi oraz szukać sposobów na ochronienie graczy. W Chinach znajduje się największy odsetek internautów, firmy starają się robić zatem wszystko, aby kontrolować czas spędzany przez dzieci w Internecie oraz weryfikować ile pieniędzy rodziców wydają.

Tencent, największy chiński dostawca mediów społecznościowych i gier komputerowych poinformował, że powiadomi posiadaczy rachunków za każdym razem, gdy nieletni użytkownik konta QQ wyda łącznie ponad 75 dolarów w ciągu 30 dni.

QQ to chiński komunikator internetowy, odpowiednik facebookowego Messengera z dodatkowymi funkcjonalnościami. QQ ma ponad 800 milionów użytkowników, a posiadacze kont mają za jego pośrednictwem dostęp do szeregu tytułów w tym LoLa i najpopularniejszej chińskiej gry Honor of Kings aka King of Glory, która ma ponad 163 miliony graczy miesięcznie.

Jak zauważył jeden z chińskich dzienników firma Tencent ogłosiła, że w ramach walki z uzależnieniem najmłodszych od gier, będzie informowała właścicieli kont bankowych podpiętych pod usługę, zawsze gdy w ciągu 30 dni zostanie wydana kwota powyżej 75 dolarów, a nie tylko 24 godzin.

W zeszłym roku Tencet wprowadził ograniczenia czasowe dla młodych graczy w zawiązku z obawami o ich zdrowie i naukę. Użytkownicy poniżej 12 lat mogą grać tylko przez godzinę dziennie i nie mogą się logować do gry po godzinie 21. Osoby w wieku 12 – 18 lat mogą grać tylko przez dwie godziny dziennie.

Trzeba przyznać, że dość radykalne metody. Na tamtejszym rynku jest to o tyle skuteczne, że użytkownicy nie mają wielu alternatyw jeżeli chodzi o komunikator czy media społecznościowe. W Chinach Facebook jest zablokowany i można korzystać tylko z jego chińskiego odpowiednika. Ciekawe czy taka metoda będzie skuteczna.

Jeżeli moglibyście grać tylko godzinę lub dwie dziennie, to w co byście grali? Dajcie znać w komentarzach.

Źródło: techspot

Bądź na bieżąco

Obserwuj GamingSociety.pl w Google News.

SoSlowGamer
SoSlowGamer
Redaktor, szef działu retro

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Treść komentarza
Wpisz swoje imię