Dla zwolenników overclockingu, pasjonatów PC moddingu czy fanatyków ciszy absolutnej pozycja obowiązkowa. Pozwoli bowiem na wiele, co stara się potwierdzić błogosławieństwo jednego z najbardziej rozpoznawalnych pecetowych podkręcaczy – Vince k|ngp|n Lucido. Hydro Copper zaskakuje. Możliwościami i ceną.
A błogosławieństwo to ujrzycie już w pierwszych sekundach po rozpakowaniu kartonowych zabezpieczeń. No dobra, może nie w pierwszych bowiem uwagę skutecznie odwraca blok wodny, dopięty do zestawu przez firmę EVGA. Zapewni on optymalny przepływ fluidów, które zadbają o odebranie ciepła rozhulanym do granic możliwości obwodom nadając jednocześnie poczucia, iż obcujemy ze sprzętem z najwyższej półki.
Takie intencje przynajmniej miał producent, opisując swe dzieło w katalogach jako flagowiec. Jeśli blok nie robi na was wrażenia – potencjał w overclockingu już powinien. Karta ma być odpowiedzią na potrzeby tych najbardziej wymagających maniaków doprowadzania chipów do wrzenia. Kingpinowa wersja 1080Ti Hydro Copper wesprze zakusy wykorzystaniem najwyższej jakości podzespołów w parze z solidną sekcją zasilania, a czas spędzony na nagrzewaniu pokoju umilą sensownie rozmieszczone punkty pomiarowe napięć oraz 9 miejsc, w których zainstalowano termopary dla pełnej kontroli pracy graficznego reaktora.
Sprawdź, w nieco innym wydaniu: EVGA GeForce GTX 1080 Ti FTW3 Hybrid trafia do sprzedaży
Zadowoleni będą również ci, którzy nie zdecydowali się na obudowę w rozmiarze XXL. Karta zajmie tylko jeden slot, przez co i użycie SLI będzie procesem nieco łatwiejszym.
Lubiący cyferki – wytężcie wzrok. Czas na fakty, dotyczące nastaw zasugerowanych przez Vince’a i wdrożonych przez EVGA. Po wrzuceniu (ostrożnym włożeniu w slot PCI-E) w płytę główną i uruchomieniu GPU-Z ujrzycie wartość 1582 MHz (o 101 więcej niż w standardzie) skaczącą do 1695 MHz (tryb Boost) w oknie informującym o prędkości GPU, a zakładka dotycząca pamięci RAM GDDRX5 sprawi uśmiech, informujący o przepływie informacji w tempie 11008 MHz (natywnie jest tyle samo, buu).
Sprawdź też: EVGA wprowadza GTX-a 1080 Ti w hi-endowej wersji K|NGP|N
Niestety na krajowych półkach jej nie ujrzycie (no chyba, że z ekstra marżą). Sprzedawana będzie w limitowanej ilości, tylko poprzez sklep online firmy EVGA.
Wyceniony został na 1249 USD, co po obecnym kursie zwraca wynik ok. 4500 złotych.
Źródło: techpowerup