Po raz kolejny gry mają być winne zabójstwa do jakiego doszło na jednej z polskich strzelnic. Fan gier komputerowych oddał trzy strzały w kierunku instruktorki, bo chciał postrzelać do żywych osób.
Jak podaje serwis TVN24 do tragedii doszło 14 czerwca 2019 roku na strzelnicy w Nietoperku. 23-letni wówczas Maksymilian S, skorzystał z usług strzelnicy, bo jak tłumaczy przed sądem, chciał postrzelać dla zabawy. Mężczyzna poprosił 42-letnią instruktorkę o nagranie filmiku jak strzela do tarczy. Po tym jak się odwrócił oddał do kobiety trzy strzały. Pomimo reanimacji instruktorka zmarła.
Mężczyzna tłumaczy, że wystrzelił przez przypadek, a przestraszony nacisnął spust jeszcze dwa razy. Jednak według świadka, męża instruktorki, napastnik miał próbować oddać kolejne strzały również w jego stronę, ale zaciął mu się pistolet.
Zobacz: Destiny 2 – Sezon Bezkresnej Nocy wystartował
Zdaniem biegłych, mężczyzna w chwili popełnienia przestępstwa był poczytalny i doskonale zdawał sobie sprawę z tego co robi. Co więcej, stwierdzili także, że jest uzależniony od gier komputerowych, a konkretnie od strzelanek. Za zabójstwo i usiłowanie zabójstwa, Maksymilian S. został skazany na dożywocie. Podczas rozprawy apelacyjnej, wyrok został złagodzony.
W uzasadnieniu wyroku wydanego przez sędziego Rafała Kraciuka możemy przeczytać:
Naciskał na spust, bo chciał zabić. Jeżeli chodzi o zabójstwo Katarzyny Ch., to pierwszy strzał był w żuchwę, drugi strzał był w klatkę piersiową i wtedy kobieta upadła. Trzeci strzał – w głowę leżącej kobiety – to była egzekucja. Działał z zimną krwią, to nie był wypadek. Oskarżony działał z zamiarem bezpośredniego pozbawienia życia. Oskarżony jest osobą wyrachowaną. Brak u niego poczucia winy, skruchy. Chciał po prostu postrzelać do osób żywych. Był osobą poczytalną i wiedział, co robi, zabił bez żadnego powodu. Po tych dwóch strzałach oddał trzeci strzał, aby mieć pewność, że Katarzyna nie żyje.
Mężczyzna może ubiegać się o warunkowe zwolnienie nie wcześniej niż po 30 latach odbytej kary. Wcześniej mógł to zrobić po 40 latach. Niestety po raz kolejny nastąpiła próba wskazania gier komputerowych jako jedna