Precyzja i oprogramowanie
Gecko został wyposażony w sensor optyczny AVAGO 5050, który nie cieszy się dobrą sławą wśród miłośników FPS-ów. Co ciekawe, występuje on dość często nawet w droższych konstrukcjach. Dużą bolączką tego sensora jest bardzo mała prędkość maksymalna, która może wpływać na komfort gry. Według producenta DPI można ustawić w zakresie 800/1200/1800/2400, co jednak ciekawe, wielokrotne testy wykazały, że urządzenie nie obsługuje DPI 1200 tylko 1000. Pozostałe wartości zgadzały się.
Niestety mysz nie jest wolna od akceleracji, a im wyższe DPI tym jej wskaźnik jest większy. W przypadku zbyt szybkiego poruszania myszą występuje zjawisko akceleracji negatywnej. Zatem urządzenie może nie sprawdzać się w grach wymagających szybkiego celowania. Jeżeli chodzi o interpolację, przy niskich prędkościach poruszania jest OK i zjawisko nie występuje, ale już w przypadku szybkich ruchów jest bardzo widoczne.
Niestety Gecko w tym wyścigu nie może zostać ochrzczony mianem zająca. Prędkości maksymalne oscylują w okolicach 1/ms, przy czym najniższa wartość prędkości uzyskiwana była przy najwyższej rozdzielczości. Najlepsza prędkość uzyskana została przy DPI 1800 i to ustawienie okazało się również najwygodniejsze, zarówno podczas codziennego stosowania jak i np. obróbki grafiki. W przypadku DPI 2400 ciężko było precyzyjnie obrabiać pliki graficzne. Najbardziej precyzyjny okazał się tryb 800 DPI, jednak zarówno przy tej wartości jak i przy 1000 DPI kursor poruszał się zbyt wolno, co uniemożliwiało swobodne korzystanie z dwóch ekranów.
Producent nie przewidział dodatkowego oprogramowania, które mogłoby wycisnąć coś więcej z tego urządzenia. Pozostajemy zatem przy ustawieniu funkcji przycisków bocznych bezpośrednio w grach. O ile oczywiście ktoś do nich dosięga. W Windowsie pełnią one funkcję wstecz i przejdź do następnej strony.