Podsumowanie
Ta część testu została podzielona na najistotniejsze punkty.
Akcesoria:
W zestawie znajduje się wszystko co powinno być w tej klasie produkcie. Możliwy jest montaż na najważniejszych podstawkach procesorów, dołączona jest dobrej klasy pasta termoprzewodząca, redukcja napięcia zasilającego wentylatory czy rozgałęzienie, a dla gadżeciarzy naklejka z logo firmy.
Instalacja:
Montaż przebiegł absolutnie bez problemu. Instrukcja instalacji jest dokładna. Łatwość montażu oceniam na 9.5/10 (by zostawić opcję na coś lepszego, o ile to w ogóle możliwe). Nawet mocowanie wentylatorów nie jest kłopotliwe, co bywa częste w konkurencyjnych konstrukcjach.
Kompatybilność:
Chłodzenie NH-D15 może być montowane na płytach z wieloma rodzajami podstawek, w tym nawet starymi 775 oraz nowszymi 115xi 2011-3. AM4 jest już również wspierane (aczkolwiek jeszcze nie w otrzymanym zestawie).
Wydajność:
Wydajność stoi na najwyższym poziomie, w teście Linx wyprzedając dotychczasowego lidera, czyli Cryorig R1 Ultimate. Dla przypomnienia, testowy procesor to Intel i7 7700K podkręcony do niebagatelnych 5 GHz, przy 1,35 V, co stanowi duże wyzwanie dla chłodzeń.
Wentylatory:
Kolorystyka wentylatorów jest dość kontrowersyjna (ale jednoczeście wyróżnia Noctuę) i nie każdemu musi odpowiadać. Jednakże na samą kulturę pracy i wydajność nie można narzekać.
Cena:
Cena w porównywarkach to okolice 370 zł. Nie jest to na pewno niski poziom i przy ograniczonym budżecie warto rozważyć np. rozwiązania naszej rodzimej marki, czyli SilentiumPC. Jednakże gdy już wysupłamy tą sporą kwotę, to nie zawiedziemy się na pewno pod względem jakości wykonania, osiągów oraz kultury pracy. To absolutnie najwyższa półka.
Noctua NH-D15 – Ocena 9/10
Zalety
|
Wady
|
Wyśmienite parametry testowanego sprzętu sprawiły, że redakcja Gaming Society postanowiła przyznać rekomendację dla Noctua NH-D15 w kategorii POWER.
Źródło: wł