Strona głównaRecenzjeSharkoon Skiller Mech SGK3 - test klawiatury mechanicznej z przełącznikami Kailh Brown

Sharkoon Skiller Mech SGK3 – test klawiatury mechanicznej z przełącznikami Kailh Brown

Klawisze i funkcje dodatkowe

SKG3 wyposażony jest w przełączniki Kailh Brown o wymaganej sile nacisku 50 g. Punkt przełączania jest wyczuwalny pod palcami. Skok do punktu aktywacji wynosi 1,9 mm.

Klawiatura ma podświetlenie RBG z możliwością regulacji zarówno koloru podświetlenia jak i jego natężenia bezpośrednio z pozycji klawiszy funkcyjnych bez konieczności instalacji dodatkowego oprogramowania.

W kwestii podświetlania mogę się przyczepić jedynie do diod sygnalizujących aktywność klawiszy funkcyjnych Num, Caps, Scroll. Przydałoby się, aby również dla nich była możliwość dostosowania koloru podświetlania lub chociaż zmiany jasności. Podczas użytkowania dioda Num cały czas świeciła mi po oczach, więc musiałem zastosować stare sprawdzone rozwiązanie, czyli położenie kartki papieru, która nieco przytłumiła ten blask.

Niesamowitym plusem jest również podświetlenie dodatkowych funkcji klawiszy, co znacznie ułatwiało opanowanie ich rozkładu oraz ułatwiało korzystanie podczas nocnych gamingowych sesji przy zgaszonym świetle.

Funkcje dodatkowe i oprogramowanie

Przy pomocy kombinacji klawiszy funkcyjnych mamy możliwość sterowania kolorem oraz sposobem podświetlania z pozycji klawiatury. Ponadto umożliwią sterowanie odtwarzaczem multimediów, uruchamiają przeglądarkę, kalkulator i wyszukiwarkę plików. Niestety klawisze obsługujące odtwarzacz multimediów nie chciały współpracować z Winampem, którego nadal używam. Po zmianie odtwarzacza na AIMP problem został rozwiązany.

Pomimo tego, że do zmiany ustawień mamy dostęp z pozycji klawiatury, bez konieczności instalowania dodatkowego oprogramowania to producent przygotował dedykowaną aplikację. Pozwala ona na zdefiniowanie trzech profili ustawień, zarówno koloru jak i sposobu podświetlania, ale również przypisanych makr. Na standardowych ustawieniach bezpieczeństwa systemu przy każdym uruchomieniu komputera Windows odpytuje czy zezwolić na aktywację aplikacji, co na dłuższą metę może być irytujące, jednak sama aplikacja nie jest konieczna do wygodnego korzystania z SKG3.

Podczas kilkutygodniowych testów zaobserwowałem dziwną przypadłość urządzenia, które spowodowane było prawdopodobnie korzystaniem z huba USB. Raz na kilka uruchomień komputera klawiatura nie była wykrywana i konieczne było jej wypięcie i ponowne wpięcie. Przy bezpośrednim podłączeniu sytuacja taka nie występowała, jednak ze względu na małą liczbę portów USB w laptopie nie mam innej możliwości wygodnego korzystania z klawiatury.

Spis treści

Bądź na bieżąco

Obserwuj GamingSociety.pl w Google News.

SoSlowGamer
Redaktor, szef działu retro

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Treść komentarza
Wpisz swoje imię

Exit mobile version