Strona głównaRecenzjeAkcesoriaAOC G2868PQU - pierwszy w Polsce test monitora dla graczy 4K

AOC G2868PQU – pierwszy w Polsce test monitora dla graczy 4K

Wygląd

Ze względu na rozmiary matrycy całe urządzenie zostało solidnie zapakowane w pudło o wymiarach 74 x 50 x 24 cm. W środku poza matrycą i podstawką, znajdziemy kabel zasilający, kabel HDMI oraz DP. Do tego instrukcję obsługi, a także płytę z oprogramowaniem i mnóstwo styropianu, który chroni cenny ładunek.

Nóżka oraz ramię monitora wykonane są z aluminium połączonego z czarnym tworzywem ozdobionym czerwonymi paskami, charakterystycznymi dla produktów firmy AOC. Nóżkę z ramieniem łączymy przy pomocy śruby z zawleczką ułatwiającą montaż. Podstawę z monitorem łączymy za pomocą wkrętów Philips. Zdecydowaną zaletą podstawki jest możliwość regulacji wysokości położenia ekranu w zakresie 13 cm oraz ustawienia pochylenia ekranu w przód i w tył w zakresie -5 do 23 stopni. Zabrakło tu funkcji PIVOT pozwalającej na obrócenie ekranu o 90 stopni, jednak przy matrycy o tak dużej rozdzielczości wymagałoby to o wiele większej podstawki, także jest to całkowicie zrozumiałe. Na spodzie nóżki znajdują się gumowe podkładki zapewniające doskonałą przyczepność całości do biurka. Trzeba użyć bardzo dużej siły żeby przesunąć monitor po biurku. Otwór w ramieniu pełni rolę uchwytu ułatwiającego przestawianie i przenoszenie urządzenia.

Jeżeli jednak zajdzie potrzeba montażu matrycy bokiem zawsze można skorzystać z uchwytów w standardzie Vesa 100, z którym jest zgodne testowane urządzenie. Przekątna matrycy wynosi 28 cali. Na górze oraz po bokach panelu znajdują się czarne ramki o szerokości 1,7 cm, co w przypadku wykorzystania dwóch ekranów jednocześnie mogłoby przeszkadzać. Na dole matrycy znajduje się ramka o wysokości 3,2 cm ozdobiona czerwonym paskiem na całej długości. Na jej środku umieszczone zostało logo AOC. Po prawej stronie znajdują się dotykowe przyciski do sterowania ustawieniami monitora.

Za matrycą, po prawej stronie znajdziemy port USB D, który po podłączeniu do komputera daje nam dostęp do trzech dodatkowych portów USB 3.1 x 3 oraz jednego USB fast charge. Na dolnej krawędzi ekranu zostały osadzone dwa głośniki o mocy 3W. Muszę przyznać, że jak na głośniki w monitorze są one głośne i nie ma problemów z oglądaniem filmów, graniem czy słuchaniem muzyki. Szkoda tylko, że sam dźwięk jest płaski i prawie pozbawiony niskich tonów. Jednak nie zapominajmy, że to głośniki w monitorze, a nie kino domowe.

AOC G2868PQU możemy podłączyć do komputera za pośrednictwem portów D-SUB, HDMI 2.0, HDMI 1.4, DisplayPort 1.2. Obok nich znajdziemy również dwa porty mini Jack 3,5 mm wejściowy oraz wyjściowy.

Sama konstrukcja monitora jest dobrze spasowana i nie ma szpar pomiędzy ramką a matrycą. Jedyny mankament to lekkie kiwanie się ekranu na boki w przypadku, gdy trzęsiemy biurkiem Jest to związane z dużymi rozmiarami matrycy oraz możliwością regulacji kątów i wysokości, przez to na ramieniu powstają luzy. Jednak, jeżeli macie solidne biurko, albo nie bujacie się przesadnie na fotelu trzęsąc biurkiem, to nie zaobserwujecie takiego zjawiska.

Bądź na bieżąco

Obserwuj GamingSociety.pl w Google News.

Sourcewłasne
SoSlowGamer
Redaktor, szef działu retro

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Treść komentarza
Wpisz swoje imię

Exit mobile version