Brazylia w końcu się doczekała! ESL oficjalnie ogłosiło, że kolejny Major CSGO wreszcie odbędzie się w Rio de Janeiro. Turniej zaplanowano na przełom października i listopada.
Wsparcie dla polskiego CS-a pojawiło się z kompletnie nieoczekiwanej strony. Zawodniczki, znane dotychczas jako Totalne Gituwy, zostały zakontraktowane przez legendarne Natus Vincere.
Chwilę trwało, zanim PGL zdecydowało się podjąć jakieś kroki w związku z wojną w Ukrainie, ale już wiemy – Virtus.pro oraz Gambit zostały wykluczone (jako organizacje) z udziału.
Drużyn w stawce było wiele, finalnie honoru polskich barw w ostatecznej walce o Majora bronić będzie Anonymo Esports. Czeka nas też “rewanż z podtekstem”.
Późnym, niedzielnym wieczorem zakończyła się faza grupowa IEM Katowice 2022. Tym samym znamy wszystkie zespoły, które od piątku zaczną rywalizację w fazie play-off, przed publicznością katowickiego Spodka.
Faza play-in IEM Katowice 2022 dobiegła końca, znamy wszystkie zespoły, które wystartują w fazie grupowej – mamy też dobre wiadomości dla polskich kibiców.
Niedawno miała miejsce historyczna, bo pierwsza Gala ESL Mistrzostw Polski. Jednym z jej laureatów był Kamil “reiko” Cegiełko, wybrany najskuteczniejszym zawodnikiem ostatniego sezonu ESL MP. Młody zawodnik HONORIS zgodził się udzielić dla nas wywiadu, w którym postanowiliśmy zapytać go o…