Przez kilka ostatnich dni trwał turniej European Brawl w grze Valorant, organizowany przez G2 Esport. Wygrała w nim reprezentacja krajów nordyckich. Jednak nie zrobili tego w do końca uczciwy sposób.
Patrząc na sukcesy międzynarodowych edycji turniejów BLAST, wielu fanów CS-a zastanawiało się, czy i kiedy turnieje te pojawią się w Polsce. Otóż – BLAST wchodzi do Polski, choć nie do końca w takim formacie, jaki znamy z zagranicznych aren.
Silver Snipers to profesjonalna drużyna graczy CS:GO, której średnia wieku zawodników wynosi ponad 70 lat. Ubisoft pracuje właśnie nad filmem, który przybliży widzom historię zespołu oraz członków drużyny.
W obliczu globalnego zagrożenia, jakim jest pandemia koronawirusa, sportowe rozgrywki musiały się zatrzymać. Z coraz większym powodzeniem zastępuje je esport, co zauważyli już między innymi szefowie różnych serii wyścigowych. Swoją ligę organizują też przedstawiciele polskiego esportu, z różnych jego dziedzin.
Chyba nikt nie ma wątpliwości, że gra Valorant powstawała częściowo z myślą o aspekcie esportowym. To produkcja niemal stworzona po to, aby organizować wielkie, międzynarodowe turnieje i ligi, w czym Riot Games się specjalizuje. Jednak początkowo gra zostanie potraktowana bardziej…
Wygląda na to, że gwałtowny wybuch popularności VALORANT-a w końcu zmobilizował Valve do wprowadzenia długo wyczekiwanych zmian w CS:GO. Aczkolwiek można mieć pewne obawy czy zmiany nie poszły nieco za daleko.
Akademicki Związek Sportowy Warszawa oraz ALOG organizują kolejną inicjatywę, która ma przekonać do pozostania w domu i grania gry. Tym razem akcja jest opatrzona hasłem #studentgrazdomu.
Kolejny symboliczny moment w historii wydarzeń związanych z grami oraz esportem. Po IEM Katowice 2020 rozegranym bez udziału publiczności oraz odwołanym E3, przyszła pora na QuakeCon.