Prób stworzenia polskiego LAN-a CS:GO z prawdziwego zdarzenia było kilka. Niektórzy pamiętają zapewne NVIDIA GeFroce Cup, którego ostatnia edycja miała miejsce w 2017 roku. Potem większość takich inicjatyw zaczęła się przedstawiać jak polska scena CS-a – dość średnio.
Po zakończonych wczoraj turniejach V4 oraz Games Clash Masters słychać zewsząd głosy o zmartwychwstaniu polskiej sceny CS:GO. Po długich miesiącach, a nawet latach posuchy, w końcu mogliśmy zobaczyć bardzo dobrą grę polskich formacji. Ale chyba nikt nie przypuszczał, że tak…
Już w tym tygodniu wszyscy miłośnicy Counter-Strike’a Global Offensive będą mieli szansę zobaczyć nową, odświeżoną wersję mapy Cache. Stanie się tak za sprawą meczu pokazowego, rozgrywanego w trakcie ESL One New York.
Rynek gier komputerowych to miejsce gdzie coraz więcej innych branż widzi możliwość zarobienia przyzwoitych pieniędzy. Nic więc dziwnego, że do gry przystąpił także luksusowy dom mody Louis Vuitton, który nawiązał współpracę z League of Legends.
Pamiętacie jak kiedyś w esportowej społeczności zaczął krążyć żart o Pasha London School? pashaBiceps postanowił wykorzystać potencjał drzemiący w tym haśle i stworzyć “szkołę CS:GO”.
Do niecodziennej sytuacji doszło na profesjonalnej scenie League of Legends. Mistrzowie LEC – G2 Esports – zostali ukarani grzywną w wysokości 1000 euro. Dlaczego? Bo jeden z ich zawodników grał w World of Warcraft Classic.
Przez chwilę fani CS-a obawiali się o przyszłość IEM Katowice. Pojawiały się głosy o zbyt małej hali i przenosinach do innego miasta. Wszystkie spekulacje ucięła informacja o ESL Pro Tour, a teraz pojawiają się nowe doniesienia o przyszłorocznym, polskim IEM.
Życie pisze kolejny rozdział obecności esportu na Igrzyskach Olimpijskich. O esporcie jako integralnej części IO możemy wciąż jedynie pomarzyć, co nie przeszkadza MKOL po raz kolejny współorganizować esportowego turnieju przed tym ważnym wydarzeniem.
Stało się to, na co zanosiło się już od kilku tygodni. Włodarze FaZe Clan oficjalnie potwierdzili, że zamykają etap współpracy z Filipem “NEO” Kubskim.
W czasie, gdy oczy wielu fanów esportu zwrócone były na Berlin i rozgrywający się tam finał Majora CS:GO, w Atenach trwała walka o mistrzostwo letniego splitu League of Legends European Championship. G2 walczyło tam z fnatic.