Epic rezygnuje z udziału w GDC

Tomasz Alicki

Epic rezygnuje z udziału w GDC

Niedługo zostanie tam już tylko obsługa wydarzenia. 

Lista uczestników tegorocznego Game Developers Conference maleje z dnia na dzień. Pierwsze zrezygnowało PlayStation, a niedługo później za nimi poszli m.in. EA, Facebook czy Unity.

Advertisement

Zobacz: PlayStation, Facebook, Hideo Kojima i EA rezygnują z udziału w GDC 2020

Jak możecie się domyślać, wyjaśnienie tej decyzji wygląda dokładnie tak samo jak cała reszta. Twórcy Unreal Engine i Fortnite’a chcą dbać o dobro swoich pracowników i nie mogą narażać ich na ryzyko związane z panującym aktualnie koronawirusem.

Zarówno Epic, jak i większość gigantów, którzy wycofali się z GDC 2020, mają jeszcze chwilę czasu, żeby przygotować jakąś alternatywę. Microsoft zdecydował się na transmitowanie swoich paneli online. Bardzo możliwe, że w ich ślady pójdzie jeszcze kilku deweloperów.

Udostępnij:
Advertisement

Polecane artykuły