Polska Liga Esportowa zaskakuje gigantyczną pulą nagród sezonu 2022

Zbigniew Pławecki

Polska Liga Esportowa zaskakuje gigantyczną pulą nagród sezonu 2022

Sezon 2022 w polskim esporcie rozpędza się coraz bardziej. Swoje karty odkryła Polska Liga Esportowa, która chwali się rekordową pulą nagród.

W 2022 rok Polska Liga Esportowa wchodzi z rekordową w swojej historii pulą nagród – łącznie na wszystkie rozgrywki przeznaczono w tym celu milion złotych. Chodzi tu oczywiście o nagrody w turniejach CS:GO, ale też VALORANT. CS z zapowiadanego miliona dostanie aż 800 tysięcy złotych. Oprócz tego, sezon będzie tym razem trwał cały rok, bez podziału na wiosnę i lato czy jesień. Start zaplanowano na luty, a finały rozegrane zostaną w grudniu, natomiast w wakacje znowu zorganizowany zostanie Superpuchar. W sezonie 2022 weźmie udział 12 zespołów.

Advertisement

Jeśli chodzi o VALORANTA to PLE nie tylko została wyłącznym operatorem rozgrywek, o czym informowaliśmy już wcześniej, ale też przeznacza na nagrody aż 43 tysiące dolarów, czyli ok. 170 tysięcy złotych. W rozgrywkach wezmą udział zespoły z aż 21 krajów Europy Środkowo-Wschodniej.

Udostępnij:
Advertisement

Polecane artykuły