Studio Cloud Imperium Games opublikowało wyniki finansowe za rok rozliczeniowy 2018, z których wynika, że Star Citizen przyniósł prawie 49 milionów dolarów przychodu. Całkiem nieźle jak na grę, która od kilku lat nie wyszła z wczesnego dostępu.
Według raportu opublikowanego przez Cloud Imperium Games twórców Star Citizen, przychody z gry z roku rozliczeniowym 2018 przyniosły 48,934 miliona dolarów przychodu. Tym samym gra osiągnęła swój nowy rekord. Deweloper musi być tym bardziej zadowolony, jeżeli weźmiemy pod uwagę, że 2017 wypadł gorzej niż 2016.
Zobacz: Nowy statek w Star Citizen kosztuje więcej niż PS4 i XOne razem wzięte
Jako przychody liczone były wszystkie wpłaty croudfoundingowe w tym zakup statków oraz inne mikropłatności. Te zapewniły 37,6 miliona dolarów przychodu w roku rozliczeniowym 2018. Poprzedni rok zakończył się z wynikiem o dwa miliony niższym. W tej kwocie 3,2 miliona stanowił abonament, a 7,9 miliona z umów sponsorskich oraz partnerskich.
Star Citizen do tej pory zebrał już 257,7 miliona dolarów. To świadczy o dużym zaufaniu graczy oraz pokładaniu wielkich nadziei na dalszy rozwój projektu. Cloud Imperium nie spoczywa na laurach i dalej pracuje nad grą. Niedawno została opublikowana aktualizacja Alpha 3.8.0, wprowadzająca nowe bronie oraz statki. Wprowadzono również system odholowywania statków dla graczy zalegających z opłatami.
Zobacz: Star Citizen otrzymało już 250 mln dolarów wsparcia. Co dalej?
A Wy gracie w Star Citizen? Dajcie znać w komentarzach.