Satya Nadella – CEO Microsoftu wyjaśnił dlaczego firma uważa, że wykupienie Blizzarda było dobrym pomysłem. Jest to sposób na dotarcie do 4,5 miliarda graczy.
Dosłownie kilka minut temu na światło dzienne wyszła informacja dotycząca te, że Microsoft przejmuje Activision Blizzard. Kwota, za jaką zostało to zrobione robi wrażenie, to 70 miliardów dolarów.
Według raportu The Wall Street Journal szef Activision Blizzard – Bobby Kotic zataja informacje na temat liczby zwolnień jaka miała miejsce w ostatnich miesiącach w firmie. Te były wynikiem afery związanej z molestowaniem i niewłaściwym zachowaniem wobec pracowników.
W związku z ostrą reakcją graczy, Geoff Keighley potwierdził, że poza nominacjami do nagród, wydawca Activision Blizzard nie będzie obecny podczas The Game Awards 2021.
Szef Nintnedo of Amercia, Doug Bowser jako ostatni ostro potępił sytuację w Activision Blizzard dotycząca złego traktowania i molestowania pracowników.
Afera Activision Blizzard nadal trwa i na światło dzienne wychodzą coraz to nowe przerażające fakty. Według najnowszego raportu – CEO firmy wiedział o nadużyciach w firmie i skutecznie je zatajał.
Po 16 latach Blizzard chce przyjrzeć się i ponownie przemyśleć co oznacza, ze BlizzCon jest bezpieczny, gościnny i integracyjny. Tym samym ogłosił, że następny BlizzConline nie odbędzie się.
W sprawie pozwu przeciwko Activision Blizzard nastąpił tzw. zwrot akcji – firma chce więcej czasu na przygotowania bo znalazła argumenty przeciwko Departamentowi, który wystosował pozew.
Afera Blizzard w końcu została zakończona? Firma doszła do porozumienia i zobowiązała się wypłacić 18 milionów dolarów zadośćuczynienia ofiarom dyskryminacji.