Wczoraj informowaliśmy was o pozwie jaki złożyło Apple przeciwko Epic Games, twierdząc, że twórcy Fortnite okradli platformę. Teraz Tim Sweeney skomentował sytuację odbijając piłeczkę.
Epic Games złożyło wniosek do sądu o przywrócenie Fortnite na App Store po tym jak liczba graczy na iOS spadła o ponad 60%. Platforma Apple gromadziła ponad 116 milionów graczy Fortnite.
Apple zablokowało dzisiaj konta deweloperskie Epic Games. Oznacza to, że gracze nie będą mieli już możliwości grania w Fortnite. Firma z jabłkiem promuje za to konkurencyjny Battle Royale – PUBG.
Sędzia okręgowy USA wydał oświadczenie w sporze pomiędzy Apple a Epic. Gracze Fortnite na telefonach z jabłkiem mogą długo czekać na powrót ich ulubionej gry.
Apple usunęło ze swojego App Store Fortnite Battle Ryale. Decyzja ta spowodowała dolanie oliwy do ognia konfliktu jaki od dłuższego czasu trwał miedzy firmami. Jak zwykle poszło o pieniądze. Szczegóły poniżej.