Wiemy jaki będzie ciąg dalszy EAGate, o którym pisaliśmy 2 dni temu. Niestety, obrót jaki przybrała afera, zdecydowanie nie podoba się graczom – i nic dziwnego.
Aż 35. profesjonalnych graczy CS:GO zostało zbanowanych. Powodem jest podejrzenie obstawiania meczy, w których brali udział. W sprawie trwa dochodzenie. Szczegóły poniżej.
Ostatnia aktualizacja DOTA 2 wprowadziła bardzo rygorystyczne podejście do gry. Twórcy jasno określili, że nadużywanie kolejek, chamstwo wobec innych graczy oraz smurfing będą srogo karane. Jeden z graczy oberwał już odłamkiem, dostając bana na 19, słownie dziewiętnaście lat.
Ostatnimi czasy o popularności danego tytułu online może świadczyć liczba zbanowanych graczy. W przypadku Apex Legends liczba ta podskoczyła do 770 tysięcy. Ma to również związek z aktualizacją zabezpieczeń, która trafiła do gry w zeszłym tygodniu.
Większość popularnych gier sieciowych zmaga się z falami cheaterów, którzy psują zabawę innym graczom. Nie inaczej jest z Apex Legends, Respawn Entertainment podjął walkę z oszustami banując setki tysięcy oszustów i zapowiada, że na tym nie koniec.