Zanim zagramy w Diablo IV upłynie jeszcze dużo czasu. Na razie gracze muszą zadowolić się Diablo 3, w którym wkrótce wystartuje 19 sezon. Wraz z nim do gry zostanie wprowadzonych sporo zmian w tym nowe zestawy dla Mnicha i Krzyżowca.
Wygląda na to, że poznaliśmy dwie kolejne klasy postaci jakie trafią na start do Diablo 4. Mają to być Amazonka oraz Paladyn. Mamy też nieco gorszą wiadomość dla graczy, którzy czekali na remaster Diablo 2, projekt prawdopodobnie został anulowany.
Według informacji przekazanych przez Jeffa Kaplana Overwatch 2 będzie korzystał z tego samego klienta co jedynka. Co więcej obie części gry będą korzystały z jednego silnika.
Blizzard chce postawić w Diablo 4 na mocną i wciągającą fabułę. Pomóc ma w tym Polak – Sebastian Stępień, który przez kilka ostatnich lat pracował między innymi nad Wiedźminem 3 i Cyberpunkiem 2077. W Zamieci Śnieżnej został dyrektorem kreatywnym.
Diablo 4 to w tym momencie jeden z najważniejszych tematów w świecie gier. Produkcja po raz pierwszy została oficjalnie zaprezentowana na zeszłotygodniowym BlizzConie. Z dnia na dzień do sieci wyciekają kolejne informacje.
Nawet najbardziej pewni siebie specjaliści z branży gier nie chcą podjąć się przewidywań kiedy w ręce graczy wpadnie, pokazane na tegorocznym BlizzConie, Diablo 4. Ale już teraz fani marki mogą się cieszyć efektowną figurką związaną z grą. O ile mają…
Diablo 4 nie będzie miało trybu offline. Oznacza to, że w grę nie da się zagrać bez dostępu do Internetu. Zostało to oficjalnie potwierdzone przez Blizzarda.