Sony ogłosiło, że staje się właścicielem Bungie, twórców popularnej strzelanki Destiny. Transakcja kosztowała 3,6 miliarda dolarów, a Destiny pozostaje grą multiplatformową.
Bungie opublikowało zwiastun Destiny 2 prezentujący nową lokację w dodatku Królowa-Wiedźma. Savathûn to kraina rozkładu i przepychu, której straszne tajemnice będą musieli odkryć gracze.
Nie takiego prezentu na 20 urodziny spodziewało się Bungie. Firma została niemalże “zmiażdżona” raportem, który informuje o prawdopodobnych przejawach mobbingu i molestowania w firmie.
Bungie istnieje na rynku od 30 lat, ale nie zapomniało o swoich korzeniach. Z okazji rocznicy studio przygotowało broń z Halo w specjalnych wersjach dla Destiny 2.
Bungie w ramach walki z cheaterami wprowadziło do Destiny 2 nowy system anty-cheat. Jednak okazuje się, że jest to topór obosieczny, o czym deweloper wie i ostrzega graczy.