Legendarny polski zawodnik “Złotej Piątki”, Jarosław “pashaBiceps” Jarząbkowski, został oficjalnie zatrudniony przez amerykańską organizację Team Liquid.
Już dzisiaj pierwszy poważniejszy sprawdzian dla polskiego CS-a. HONORIS w pierwszym meczu play-offów Eden Arena: Malta Vibes 5 zmierzy się z Tikitakan.
Wczoraj Riot Games ogłosiło współpracę z pochodzącą z Arabii Saudyjskiej firmą Neom. Marka miała stać się główny partnerem letniego splitu europejskich rozgrywek League of Legends, czyli LEC. Sprawa wywołała ogromne kontrowersje i ostatecznie współpraca została zerwana.
Kiedy kilka kilka tygodni temu polską branżę obiegła informacja o potencjalnym zamknięciu CD-Action, większość branży była w szoku. Nie mniejszy szok powinna wywołać wiadomość o nowym właścicielu marki.
Ostatnie dni to rollercoaster emocji w esporcie. Jednak nie w rywalizacji, a wojnie kilku przedstawicieli branży – w tym legendy, Paula “ReDeYe” Chalonera.
Patryk “Patitek” Fabrowski został właśnie ogłoszony pierwszym zawodnikiem powstającej właśnie dywizji Valorant w G2 Esports. To 1. od dłuższego czasu Polak, którego zakontraktowała tak znana, zagraniczna organizacja.
Przy okazji akcji ORLEN Stay&Play, która promuje granie jako sposób na przetrwanie pandemii, wypytaliśmy Macieja Giemzę – jednego z zawodników ORLEN Team – o jego doświadczenie w grach, oraz samą akcję.