Organizatorzy tegorocznego Gamescom robili co mogli – ale w obliczu najnowszych decyzji niemieckich władz decyzja nie mogła być inna. Tegoroczne targi gier nie odbędą się, przynajmniej nie w “fizycznej” formie.
Gamescom 2020 to jedna z bardziej odległych czasowo imprez branży gier. Ale mimo wszystko także jej organizatorzy muszą się mocno zastanowić nad planem awaryjnym w razie, gdyby koronawirusa nie udało się do tej pory okiełznać.
Przez Europę przetacza się fala imprez i wydarzeń, odwołanych w związku z epidemią koronawirusa. Jakby na przekór temu, zaprezentowano dzisiaj pierwszą, całkiem sporą, listę wystawców tegorocznych targów gamescom. Na liście zabrakło Sony – i chyba powoli przestaje nas to dziwić.