W tym roku na sklepowych półkach zadebiutuje nowa generacja kart graficznych Nvidia GeForce z architekturą Ampere. Ma on przynieść znaczący wzrost wydajności, ale też zużycia energii. Dlatego karty mają korzystać z nowego, 12-pinowego złącza zasilania.
Jeśli wierzyć najnowszym plotkom, to Nvidia planuje kolejną kartę graficzną w swoim portfolio. Razem z modelami z architekturą Ampere miałaby się pojawić konstrukcja oznaczona jako GeForce RTX 3090 o dużo wyższej wydajności niż RTX 2080 Ti.
W tym roku zadebiutują nowe karty graficzne firmy Nvidia z nową architekturą Ampere. Patrząc na prawdopodobną specyfikację możemy dojść do wniosku, że producent stawia przede wszystkim na poprawę wydajności w Ray Tracingu i DLSS.
Według najnowszych plotek w sierpniu tego roku Nvidia oficjalnie zaprezentuje pierwsze karty graficzne z serii RTX 3000. Dzięki temu partnerzy będą w stanie we wrześniu, na targach Computex 2020, pokazać wersje niereferencyjne.
Nvidia szykuje się do premiery kolejnej generacji kart graficznych. Dla Zielonych będzie to ogromne wydarzenie, bo architektura Ampere ma przynieść mnóstwo zmian. Jeśli wszystko pójdzie zgodnie z planem, to nowe karty trafią na sklepowe półki w czerwcu 2020 roku.