Microsoft oficjalnie potwierdził ostateczną datę startu usługi xCloud, która umożliwi granie w chmurze. Według zapewnień na start dostaniemy dostęp do ponad 100 gier z możliwością grania bezpośrednio na telefonie lub tablecie. Szczegóły poniżej.
Pliki znalezione w najnowszej wersji beta Steama sugerują, że platforma może szykować się do wprowadzenia usługi grania w chmurze. Tym samym stworzyłaby konkurencję dla Google Stadia oraz Nvidia GeForce Now.
Sony przedstawiło dzisiaj swoją strategię oraz wyniki – jednym z robiących największe wrażenie jest liczba subskrypcji PlayStation Now. Która w rok wzrosła aż dwukrotnie.
Google Stadia, platforma Google do strumieniowania gier, jest coraz szerzej dostępna dla wszystkich. W dodatku twórcy zdecydowali się na 2-miesięczny okres próbny dla każdego, kto zdecyduje się na usługę.
Microsoft nawiązał współpracę z Samsungiem. Celem tego partnerstwa jest rozwój usługi Project xCloud i szeroko pojętego grania w chmurze. Firmy mają dostarczyć graczom usługę premium.
Nowa generacja konsol już za rogiem, wszyscy więc upatrują największej rywalizacji pomiędzy Sony a Microsoftem, z lekka zerkając na Nintendo. Microsoft zdaje się mieć jednak zupełnie inne podejście do tematu “wojny konsol”.
Z dniem dzisiejszym zakończyła się faza beta testów usługi GeForce NOW. To oznacza, że nie trzeba już czekać na możliwość wypróbowania usługi. Stała się ona również częściowo płatna.