Stało się to, na co czekali fani polskiego esportu. Zarówno Illuminar Gaming jak i paTiTek w składzie G2 wygrali jedne z ważniejszych turniejów w swoich karierach.
Po trwających kilka tygodni zmaganiach online oraz weekendowych play-offach w katowickiej ESL Arenie, poznaliśmy triumfatorki i triumfatorów ESL Sprite Mistrzostw Kobiet oraz ESL Mistrzostw Polski 2019 w sezonie jesień 2019.
Prób stworzenia polskiego LAN-a CS:GO z prawdziwego zdarzenia było kilka. Niektórzy pamiętają zapewne NVIDIA GeFroce Cup, którego ostatnia edycja miała miejsce w 2017 roku. Potem większość takich inicjatyw zaczęła się przedstawiać jak polska scena CS-a – dość średnio.
Po zakończonych wczoraj turniejach V4 oraz Games Clash Masters słychać zewsząd głosy o zmartwychwstaniu polskiej sceny CS:GO. Po długich miesiącach, a nawet latach posuchy, w końcu mogliśmy zobaczyć bardzo dobrą grę polskich formacji. Ale chyba nikt nie przypuszczał, że tak…
Nadszedł kres dominacji Illuminar Gaming w Polskiej Lidze Esportowej. Po kilku zwycięstwach IHG z rzędu znalazł się zespół silniejszy od IHG, który po długim i ciężkim pojedynku pokonał przeciwników 3:2.
Po sobotnich problemach Illuminar Gaming z Wisłą Płock nie ma już śladu. Ekipa prowadzona przez Hatchý’ego poradziła sobie z Pompa Team w finale ESL Mistrzostw Polski League of Legends, broniąc tym razem tytułu po raz kolejny.