Chyba wszyscy wiemy gdzie są karty RTX, których prawie nie sposób kupić w sklepie. Kilka z nich wylądowało w koparce, która jako czynnika chłodzącego używa oleju mineralnego.
Wysoka cena Bitcoina oraz jego wysoka popularność sprawiły, że kryptowaluta stała się obiektem pożądania oszustów. 31-latek myśląc, że weryfikuje konto przelał oszustom 100 tys. złotych.
Nvidia podejmuje walkę z kryptogórnikami, ich najnowsza karta graficzna GeForce RTX 3060, ma być nieopłacalna w wydobywaniu Ethereum, ponieważ jej premierowe sterowniki mają obniżać wydajność w tym zadaniu o połowę.
W internecie pojawiła się coraz więcej informacji o tym, że kawiarenki internetowe zmieniają się w kopalnie kryptowalut. Spowodowane jest to ciągle panującą pandemią koronawirusa, a kawiarenki internetowe na tym cierpią jak klasyczne kawiarnie czy restauracje.
W tym momencie wszyscy wiemy, że górnicy kryptowalut, wykupują wszystkie dostępne na rynku karty graficzne do kopania. W Iranie doszło do poważniejszego problemu, przez nagromadzenie kopalni, które w szczycie pobierają po 450 MW, dochodzi do zaników prądu w miastach.
Jeżeli zastanawiacie się dlaczego w sklepach nie ma kart graficznych nowej generacji, a jeżeli są to ich ceny zwalają z nóg to kolejny raz odpowiedzią są górnicy. Jedna z takich górniczych maszyn z RTX 3080 została upakowana w wysokiej klasy…
Górnicy i kryptowaluty, to dwa słowa, na które gracze reagują nerwowym tikiem. Powoli na światło dzienne zaczynają wypływać informacje, jakoby to znowu oni odpowiadali, za niską dostępność kart graficznych dla graczy.
Jak donosi jeden z użytkowników Chińskiego portalu QQ, AMD Radeon RX 6800, bez postfiksu XT jest wydajniejszy w wydobywaniu kryptowalut o 50% od GeForce RTX 3090.
Firma MyDrivers przedstawiła raport, z którego wynika, że jeden z głównych producentów kart graficznych AMD, we wrześniu cały swój zapas kart graficznych sprzedał chińskim farmom kryptowalut.