Na całym świecie rozprzestrzenia się pandemia koronawirusa. Odwoływane są imprezy masowe, rozgrywki esportowe, a wiele firm przerzuca się na pracę zdalną. Także twórcy gier robią co tylko mogą, aby zminimalizować ryzyko. Na przykład Pokemon GO nie będzie już wymagało wychodzenia…
Jednym z powodów istnienia Pokemon GO, są potyczki z innymi trenerami pokemonów. Opcja ta była dostępna w grze już od jakiegoś czasu jednak dopiero teraz do gry zostanie wprowadzone rankingowe PVP.
Minęły już ponad 3 lata od premiery gry mobilnej Pokemon GO. Przez ten czas doczekała się ona sporu zmian i aktualizacji. Wkrótce dojdzie kolejna, ale tym razem wymuszona przez sprawę sądową. Dotyczy ona Gymów i PokeStopów.
Gracze Pokemon Go mieli możliwość śledzenia aktywności bez konieczności uruchamiania gry. W Harry Potter: Wizard Unite nie ma obecnie takiej możliwości. Chcąc odblokować Świstokliki konieczne jest odpalenie aplikacji i ubijanie baterii. Ale to ma się wkrótce zmienić.