Wygląda na to, że gracze PC będą mieli okazję zagrać w więcej tytułów, które były wydane z myślą o konsolach PlayStation. Sony widzi w tym duży potencjał na zarobek.
Pecetowa wersja The Last of Us Part 1 okazała się strasznie dziurawa i niedopracowana. W pierwszej aktualizacji zostało poprawionych 40 błędów, ale deweloperzy mają jeszcze dużo do zrobienia.
Na Striking Distance Studios posypały się kamienie i gromy ze strony zdenerwowanych graczy. The Callisto Protocol sprawia wiele problemów zarówno na PC i Xbox, za co winione jest także Sony.
Wygląda na to, że Sony może tworzyć aplikację konkurencyjną dla Steam, Uplay i innych launcherów na PC. Firma w ten sposób zgarnęłaby cały zysk z wydawania swoich gier na komputerach osobistych.