Kanadyjska firma Dbrand w lutym tego wprowadziła do oferty nieoficjalne panele do PS5, twierdziła, że nie boi się japońskiego giganta i ewentualnych pozwów. Wygląda jednak na to, że się przestraszyła.
Twórcy Roblox zostali pozwani przez wydawnictwa muzyczne na 200 milionów dolarów. Poszło o rzekome nielegalne wykorzystywanie utworów objętych prawami autorskimi.
Valve po raz kolejny w tym roku dostało pozew za praktyki monopolistyczne jakich miało dopuścić się na platformie Steam. Pozwani domagają się obniżenia prowizji jaką ustalił właściciel platformy z grami.
Sąd w Kalifornii zmusił Valve do dostarczenia danych dotyczących sprzedaży ponad 400 gier na Steam. Sytuacja ta jest częścią sporu Apple z Epic Games dotyczącego Fortnite.
Kancelaria Chimicles Schwartz Kriner & Donaldson-Smith LLP złożyła pozew zbiorowy przeciwko Sony w związku z driftowaniem kontrolera DualSense PS5. W pozwie stwierdzono, że defekt zagraża podstawowej funkcjonalności kontrolera.
Deweloper i wydawca gry Dead of Alive – Koei Tecmo wniosło pozew przeciwko podejrzanemu o sprzedaż nielicencjonowanego DVD z modyfikowanymi nagimi postaciami gry.