Rockstar zablokował możliwość korzystania z popularnego menu modów w Red Dead Online. Wcześniej deweloper poczęstował tysiące graczy banami. Jest to jedna największych akcji przeciwko oszustom.
Od ostatniej dużej aktualizacji Red Dead Online minął już rok. Wydaje się, że Rockstar zapomniał o grze. Jednak gracze pamiętają i organizują osobliwe protesty, przywdziewając strój klauna.