Facebook prawdopodobnie rozmawia z największymi graczami na rynku usług streamingu i wideo, aby wprowadzić je na swoje nowe urządzenie. Firma Marka Zuckerbega miałaby być zainteresowana m.in. Netflixem, Disney+, Hulu, usługami HBO i Amazonu.
Wygląda na to, że również Apple wyczuło możliwość zarobienia na cieszącym się coraz większą popularnością rynku streamingu video. Podczas wczorajszej konferencji, Apple zapowiedziało swoją wersję usługi VOD Apple TV+. Czy Netflix ma się, czego obawiać?
Serwisy streamingu wideo na dobre zadomowiły się w domach na całym świecie, oferując dostęp do milionów godzin materiałów. Disney również chce odcinać kupony z tej dochodowej gałęzi rozrywki. Firma ogłosiła, że startuje ze swoją usługą streamingu wideo Disney+.