Chociaż Nintendo tych informacji jeszcze oficjalnie nie potwierdza, to jednak przecieki, które trafiły do dziennikarzy The Wall Street Journal wskazują na to, że w przyszłym roku miałaby się pojawić nowa wersja Switcha.
Wygląda na to, że Sony chce wrócić na rynek przenośnych konsol i przełamać monopol Nintendo. Niedawno zgłoszony patent może wskazywać na to, że doczekamy się następcy PS Vita i PSP.
Zastanawialiście się kiedy, ile konsol nowej generacji sprzedała dana firma? Właśnie pojawiły się bardzo wiarygodne dane, które jasną pokazują, że Sony jest ponad dwa razy lepsze od Microsoftu. Daleko w tyle, póki co, jest Nintendo.
Red Dead Redemption 2 to obecnie gra na konsole. A konkretnie dwie konsole, bo nie mogą w nią zagrać posiadacze Nintendo Switch. Dlaczego? Powód jest tak prosty, że aż ciężko w niego uwierzyć.
Dzisiaj na konsole Nintendo Switch trafiła antywojenna opowieść This War of Mine. Ta stworzona przez 11 bit studios gra przedstawia wojnę z perspektywy cywilów zmagających się z trudami codziennego życia w samym środku konfliktu zbrojnego.
Nintendo opublikowało listę gier, które już wkrótce staną się częścią platformy Nintendo Switch Online. W listopadzie subskrybenci usługi otrzymają dostęp do Metroid, Mighty Bomb Jack i TwinBee. Nintendo ujawniło również gry, jakie zostaną dodane do biblioteki w kolejnym miesiącu.
Aplikacja YouTube dla Nintendo Switch zostanie udostępniona już w przyszłym tygodniu. Przynajmniej takie wnioski można wyciągnąć przeglądając propozycję aplikacji na stronie Nintendo.
Pomimo imponującej sprzedaży konsoli Switch, Nintendo jest jeszcze bardzo daleko do osiągnięcia zakładanego celu, jakim jest 20 milionów sztuk sprzedanych konsol. Do końca roku ma pojawić się jeszcze kilka mocnych tytułów, które powinny pomóc zrealizować cel.
Nowe dziecko Bethesdy nie będzie podążało śladami Dooma i Wolfensteina, możemy tym samym zapomnieć o Fallout 76 na Nintendo Switch. Według dewelopera taka wersja gry jest niemożliwa do wykonania.
Capcom wspiera najnowszą konsolę Nintendo wielkimi tytułami m.in. Mega Man i Monster Hunter, ateraz do kolekcji dołączy Resudent Evil. Firma ogłosiła dziś, że Resident Evil, Resident Evil 4 oraz Resident Evil 0 trafią w przyszłym roku na konsolę Nintendo Switch.