Dzisiaj ruszyła usługa subskrypcji Ubisoftu, Uplay+. Z tej okazji deweloper daje możliwość wypróbowania jej całkowicie za darmo przez miesiąc zyskując dostęp do ponad 100 gier.
Steam nie ma w ostatnich miesiącach łatwego życia. Platforma straciła wiele hitowych produkcji na rzecz Epic Games Store. Teraz dodatkowo została skrytykowana przez jednego z największych wydawców, czyli Ubisoft.
Już 3 września uruchomiona zostanie usługa Uplay+, w ramach której wszystkie gry Ubisoftu będą dostępne w ramach miesięcznego abonamentu. Aby zachęcić graczy do skorzystania z oferty, Francuzi przygotowali darmowy miesiąc.
Od czasu swojej premiery w lutym 2017 roku, For Honor już kilkukrotnie trafiało jako darmowy tytuł do pobrania z Sieci. Tym, którzy nie zdążyli zrobić tego wcześniej, Ubisoft sprawił kolejny prezent. Teraz na platformie Uplay.
Z okazji Gamescom 2019, Ubisoft ogłosił darmowy tydzień z Anno 1800. Gracze moją pobrać tytuł i grać za darmo aż do przyszłego tygodnia. Szczegóły poniżej.
Ubisoft przedstawił sprawozdanie finansowe dla inwestorów i zarządu. Największym sukcesem pod względem przychodów okazały się Rainbow Six Siege i Assassin’s Creed Oddysey. Co więcej, największy dochód był ze sprzedaży gier na PC.
Już w trakcie targów E3 2019 Ubisoft zapowiedział uruchomienie usługi subskrypcyjnej, w ramach której gracze otrzymają dostęp do biblioteki gier francuskiego dewelopera. Jednak wtedy nie poznaliśmy ich dokładniej listy, co właśnie się zmieniło.
Nie mam dobrych informacji dla przeciwników Epic Games Store. Jeśli spodobał Wam się trailer Watch Dogs Legion i planowaliście zagrać w grę w marcu 2020 roku, to być może będziecie musieli zainstalować znienawidzony launcher.
W skrócie można powiedzieć, że w dzisiejszych czasach gry najlepiej opisują dwa określenia – abonamenty i streaming gier. Ubisoft nie chce zostać z tyłu, również wykrawając dla siebie fragment tego tortu z zysków z usługą Uplay+.