Zysk ze sprzedaży najdroższego statku w historii EVE Online powędruje na pomoc Australii

Tomasz Alicki

Zysk ze sprzedaży najdroższego statku w historii EVE Online powędruje na pomoc Australii

33 tysiące dolarów za Złotego Magnata. 

Legendarny Gold Magnate został sprzedany za 1,001,001 PLEX-u, wewnętrznej waluty EVE Online. Transakcji dokonał popularny YouTuber Scott Manley.

Advertisement

Zobacz: Humble Bundle wspiera Australię, wesprzyj i Ty

Dzięki trwającej właśnie kampanii „Plex for Good”, okazji dla graczy na oddawanie swojej waluty premium na charytatywne cele, zysk ze sprzedaży statku powędruje na pomoc Australii. Jest to już kolejna tego typu inicjatywa w branży gier wideo. Niedawno słyszeliśmy już o pomocy ze strony Activision, Humble Bundle czy Ubisoftu.

Jeżeli chodzi o sam przedmiot aukcji, Gold Magnate to najszybsza fregata w grze i jeden z najrzadszych statków. Był dostępny do tej pory wyłącznie jako nagroda za turnieje w EVE Online, a większość z nich padła łupem piratów lub została zniszczona w walce.

Udostępnij:
Advertisement

Polecane artykuły