Strona głównaPoradnikiModding PC, czyli jak niedrogo poprawić wygląd obudowy komputera

Modding PC, czyli jak niedrogo poprawić wygląd obudowy komputera

Chłodzenie powietrzem CPU

A może chcecie połączyć przyjemne z pożytecznym, aby sztuka nie była kreacją podnoszącą wyłącznie wrażenia wizualne? Nic bardziej trudnego… Spójrzcie na swoje procesory ciężko pracujące dla Waszej przyjemności. Jeśli zastanawiacie się, w jaki sposób moglibyście się im odwdzięczyć, to mamy dla Was chłodną odpowiedź – wpakujcie im nad krzemową warstwę wydajniejsze chłodzenie. Zapomnijcie o standardowych radiatorach z głośno pracującymi wirnikami, a powitajcie układy cieszące oczy i odpowiednio obniżające temperaturę grzania. Na necie znajdziecie konstrukcje w różnym rozmiarze i typologii działania opartej o chłodzenie powietrzem, pompę termoelektryczną oraz substancje ciekłe. To już zależy od Was, które lepiej będą komponować się w obudowie. Musicie się tylko upewnić, czy wystarczy w niej miejsca na instalację konkretnych egzemplarzy, a szczególnie sprawdźcie to przed zakupem wodnego chłodzenia.

  • Scythe Grand Kama Cross 3
    Pierwszy z proponowanych modeli to wielce intrygująca konstrukcja pod względem kształtu. Scythe Grand Kama Cross 3 uchodzi za jedno z bardziej fikuśnych chłodziw, które doda blaszakowi +1 do futurystycznego wyglądu. Na pierwszy rzut oka, to takie „Dwie wierze” w świecie fantastycznych procesorów i chyba ma coś w sobie z magii – niesamowitą wydajność. Zawdzięcza ją dwóm radiatorom tworzącym literę „V” i jednemu dużemu, 14-centymetrowemu wiatrakowi o maksymalnej prędkości obrotów do 1300 RPM.

 

  • Rajiintec Leto Pro RGB
    Kto nie wyobraża sobie chłodzenia bez podświetlenia, powinien dopisać do listy Rajiintec Leto Pro RGB. To już klasyczny Tower, ale z dwoma wentylatorami RGB. Oferuje więc większą siłę owiewu (1800 RPM) z dyskotekowym klimatem. Dużą zaletą jest jego szeroka zgodność z socketami Intela i AMD. Istotna dla właścicieli mniejszych obudów będzie informacja o wysokości tego chłodzenia, które nie przekracza 16 cm. Nie zapominajmy także o atrakcyjnej cenie około 150 zł.

 

  • Cooler Master Master Air Maker 8 / V8 Vapor Chamber
    Alternatywą dla Rajiintec mogą być dwa modele Cooler Master Master Air Maker 8 (500 zł) i V8 Vapor Chamber (370 zł). Producent postarał się o designerski przepych z czerwonym podświetleniem, nie umniejszając ich jakości chłodzenia. Wisienką na torcie jest możliwość skorzystania z projektu pokrywy, co pozwala wydrukować dodatkową część obudowy z własną grafiką.

 

  • Phononic Hex 2.0
    Oczywiście, to tylko ułamek układów powietrznych, które mogłyby wypełnić w większym lub mniejszym stopniu obudowę. Te podane przez nas stanowią tylko przykłady warte odnotowania. Ponieważ są różne gusta postanowiliśmy skupić się na więcej niż jednym gatunku chłodzenia. Oprócz tradycyjnych modeli apetycznym kąskiem może okazać się Phononic Hex 2.0. Co sprawia, że jest takim rarytasem? Na pewno nie wysoka cena ponad 600 zł. Jego sekret tkwi w kompaktowym rozmiarze i technologii termoaktywnej, która nie jest zbyt rozchwytywana w świecie collerów. Rzecz polega na tym, że w układzie zamkniętym między dwoma biegunami radiatorów zamieszczono wentylator i termoelektryczną pompę ciepła, która z pomocą prądu przesyła rozgrzane powietrze z jednego radiatora do drugiego w kierunku nawiewu. Model ten należy traktować w kategoriach komputerowej awangardy, toteż znajdzie swoich amatorów wśród osób podążających za nowościami.

Bądź na bieżąco

Obserwuj GamingSociety.pl w Google News.

Grzegorz Rosa
Redaktor, szef działów gry i audio

1 KOMENTARZ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Treść komentarza
Wpisz swoje imię

Exit mobile version