CD Projekt RED chce stopniowo dodawać elementy multiplayer do swoich gier

Zbigniew Pławecki

CD Projekt RED chce stopniowo dodawać elementy multiplayer do swoich gier

Ostatnio znowu sporo się dzieje wokół CD Projekt RED, Wiedźmina 3 i Cyberpunk 2077. Wczoraj firma ogłosiła plany co do aktualizacji next-genowej, a dzisiaj niespodziewanie pojawiają się szczegóły na temat multiplayera.

Jak zwykle w przypadku CD Projekt RED, plany brzmią ambitnie. Zarówno Wiedźmin 3 jak i Cyberpunk 2077 mają otrzymać elementy multiplayer, jednak będą one dostępne stopniowo. Ma to być swego rodzaju poligon doświadczalny, na którym twórcy będą się uczyć i podejmować decyzje o dalszych krokach.

Advertisement

CD Projekt RED Cyberpunk 2077 patch

Zmienia się jednak podejście firmy co do rozłożenia sił w pracach nad tymi elementami. Jeszcze przed premierą Cyberpunka planowano, ze moduł multiplayer będzie całkowicie osobną grą. Teraz autorzy zdają się rezygnować z tego pomysłu. Multiplayer ma być integralną częścią obu gier, a singleplayer nadal będzie najważniejszy. Multiplayer ma natomiast być tworzony tak, by podobne elementy dało się wykorzystać później, w kolejnych grach studia.

Udostępnij:
Advertisement

Polecane artykuły