Logitech stworzy konsolę do grania w chmurze

SoSlowGamer

Logitech stworzy konsolę do grania w chmurze

Producent akcesoriów gamingowych – Logitech zabrał się za stworzenie przenośnej konsoli do grania w chmurze. Nowy handheld ma współpracować z Xbox Cloud Gaming oraz GeForce Now.

Nowa konsolka ma być konkurencją dla Steam Decka oraz Nintendo Switch. Urządzenie powstaje we współpracy z chińskim Tencent i pozwoli na odpalanie gier PC w chmurze. Wiemy, że ma mieć wsparcie dla usług GeForce Now oraz Xbox Cloud Gaming.

Advertisement

Zobacz: Cyberpunk: Edgerunner – zobacz czołówkę nowego serialu Netflix

Jak czytamy w oświadczeniu Ujesha Desai, dyrektora generalnego Logitech G:

Tencent Games jest liderem innowacji i to dlatego nawiązaliśmy z nimi współpracę. Dla kogoś, kto wychowywał się na grach wideo, możliwość uruchomienia i strumieniowania gier AAA w prawie dowolnym miejscu jest bardzo ekscytująca i nie możemy się doczekać, aby pokazać wszystkim, nad czym pracujemy.

Premiera zapowiedziana jest jeszcze na ten rok, oznacza to, że wkrótce powinniśmy poznać więcej szczegółów na temat urządzenia.

Udostępnij:
Advertisement

Polecane artykuły