Gracze czekają na Diablo 3 (dop autora: czekamy oczywiście na Diablo 4, ja jeszcze żyję starymi częściami 😉 ), prace ponoć trwają, a tymczasem… Blizzard prawdopodobnie pracuje również nad remasterem Diablo 2!
Rod Ferguson – szef studia The Coalition, odchodzi z firmy. Od teraz swoje doświadczenie i wiedzę będzie wykorzystywał w Blizzardzie, gdzie ma sprawować pieczę nad serią Diablo.
Do Diablo 4 powróci tryb PVP, którego zabrakło w trzeciej odsłonie serii. Tym razem jednak Blizzard nie chce wprowadzać standardowego PvP i obecnie prowadzi eksperymenty na temat jego różnych wariacji.
Wygląda na to, że poznaliśmy dwie kolejne klasy postaci jakie trafią na start do Diablo 4. Mają to być Amazonka oraz Paladyn. Mamy też nieco gorszą wiadomość dla graczy, którzy czekali na remaster Diablo 2, projekt prawdopodobnie został anulowany.
Blizzard chce postawić w Diablo 4 na mocną i wciągającą fabułę. Pomóc ma w tym Polak – Sebastian Stępień, który przez kilka ostatnich lat pracował między innymi nad Wiedźminem 3 i Cyberpunkiem 2077. W Zamieci Śnieżnej został dyrektorem kreatywnym.
Diablo 4 to w tym momencie jeden z najważniejszych tematów w świecie gier. Produkcja po raz pierwszy została oficjalnie zaprezentowana na zeszłotygodniowym BlizzConie. Z dnia na dzień do sieci wyciekają kolejne informacje.
Nawet najbardziej pewni siebie specjaliści z branży gier nie chcą podjąć się przewidywań kiedy w ręce graczy wpadnie, pokazane na tegorocznym BlizzConie, Diablo 4. Ale już teraz fani marki mogą się cieszyć efektowną figurką związaną z grą. O ile mają…
Diablo 4 nie będzie miało trybu offline. Oznacza to, że w grę nie da się zagrać bez dostępu do Internetu. Zostało to oficjalnie potwierdzone przez Blizzarda.